Automobily

Ford Bronco ako púštny pretekár s brutálnou V8-ičkou pod kapotou

Ford Bronco DR "Desert Racer"

Hovoriť o tom, aký je Ford Bronco ikonický automobil, asi už ani netreba nejak extra písať. Pobláznil generácie našich starých rodičov, rodičov, nás a dneska blázni jeho najnovšia generácia naše decká. Ford pred pár dňami predstavil jeho poslednú ostrú púštnu verziu s označením DR – Desert Racer. Je určený pre obrovské výkony v tom azda najnehostenejšom teréne. Je určený pre súťaž typu Baja 1000 a do bežnej premávky sa s nim žiaľ nedostanete. A čo jeho dizajn? Brutálny tak, ako na poriadne Bronco patrí.

Ford Bronco DR dorazí prvím majiteľom už o pár mesiacov…

Palivová nádrž brutálneho stroja Ford Bronco DR pojme až 246 litrov paliva.

Pod kapotou púštneho monštra sa nachádza obrovský hluční supersilný päťlitrový osemvalec, ktorého výkon je nastavený na 400 koní. Svoju silu prenáša na všetky štyri kolesá vďaka deväťstupňovej automatickej prevodovke z modelu Ford F-150. Jeho palivová nádrž pojme až 246 litrov paliva. Na koľko púštnych kilometrov s pedálom na podlahe mu to vydrží? To veru netušíme…

Továrenské Bronco bolo pre zostavenie brutálneho modelu DR – Desert Racer prekopané od základu. Skoro totálnou premenou prešiel podvozok, ktorý dostal obrovský zástup prvkov, ktoré dokážu zdolávať tie najťažšie nástrahy búšte bez ujmy na či už životoch, ale hlavne na samotnom automobile. Narástla svetlá výška, zlepšili sa nájazdové uhly, narástli kolesá s terénnymi pneumatikami, zväčšil sa rozchod náprav. Karosériu tvoria laminátové panely. Interiér je samozrejme očistený od všetkých zbytočností. Nechýbaj však športové sedadlá a ochranný rám.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Americká značka Ford sa rozhodla vytvoriť limitovanú edíciu modelu Bronco DR, konkrétne 50 šialených exemplárov, ktoré bude od budúceho roka postupne doručovať šťastným šialencom, ktorí s týmto strojom zamieria do najťažšieho terénu a poriadne ho tam povykrúcajú. Cena monštruózneho špeciálu by sa mala pohybovať niekde v okolí hranice 200 000 amerických dolárov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button