Automobily

Finálna Audi TT Special Edition má nádherný zelený lak a sivú strechu

Audi TT Special Final Edition

Audi sa lúči s modelom TT. Vo februári spoločnosť oznámila, že jej obľúbené športové auto sa blíži ku koncu výroby – rovnako ako superšportové vozidlo R8. Ani jedno z týchto vozidiel však neodchádza bez ovácií a špeciálnych úprav limitovaných edícií. Audi tak teda prináša nový TT Roadster Final Edition, ktorý vyzerá skutočne nádherne.

Lak Audi Exclusive Goodwood Green Pearl je pocta prvej generácii modelu TT, ktorá túto farbu ponúkala ako voliteľnú možnosť. Pokiaľ vieme, strecha je vôbec prvýkrát sivá a ladí s matnými šedými nárazníkmi a bočnými profilovými akcentmi. A keďže tento model Final Edition vychádza z výbavy S Line – prvej pre tretiu generáciu TT – 20-palcové kolesá sú súčasťou štandardnej výbavy.

Audi TT sa bude lúčiť aj v Európe…

Sedadlá limitky Audi TT sú potiahnuté krásnou kožou Palomino Brown.

Audi však odstránilo väčšinu odznakov S Line na exteriéri a interiéri a namiesto štandardných akcentov z brúseného hliníka sa Final Edition rozhodla pre uhlíkové vlákna. Popravde nás aj trošíčku mrzí, že sa uhlík v kombinácií s kožou nevyskytoval v tomto automobile aj častejšie počas jeho 24-ročnej histórie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Sedadlá sú potiahnuté krásnou kožou Palomino Brown, ktorá je podľa Audi „modernou interpretáciou“ pôvodných bejzbalových sedadiel TT. Je však ťažké presne zistiť, aké sú tu podobnosti.

Pokiaľ ide o výkon, TT Roadster Final Edition prichádza so základným preplňovaným 2,0-litrovým štvorvalcovým motorom s výkonom 228 koní a krútiacim momentom 350 Nm, ktorý je spárovaný so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Upravenému Audi TT trvá 5,5 sekundy, kým dosiahne rýchlosť 100 km/h. Pohon všetkých kolies je súčasťou štandardnej výbavy.

Ak chcete jeden z posledných modelov TT, radšej sa rýchlo presuňte za oceán. Toto auto je exkluzívne vyrobené len pre USA a jeho celkový počet je obmedzený na 50 kusov. Audi TT Final Edition Roadster stojí 68 895 USD vrátane poplatku 1 095 USD. Kupujúci na trhoch ako Veľká Británia, Japonsko či Španielsko medzitým získajú ďalšie unikátne špeciálne modely posledného rozlúčkového Audi TT.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button