Automobily

Elektrický Ford E-Transit Custom sľubuje zvýšenie efektívnosti svojich zákazníkov

Ford E-Transit Custom

Elektromobilita preniká aj do nákladnej dopravy. A hoci Ford E-Transit Custom nie je ani ťahač a ani náklaďák nad 3,5 tony, je praktickým pomocníkom hlavne v mestskej premávke. Jeho praktickosť sa rozhodli konštruktéri Fordu rozšíriť vďaka elektrickému pohonu. Automobil tak nebude jazdiť len na elektrický pohon, ale ponúkne aj ďalšie možnosti, ktoré spaľovací motor ponúknuť nemôže. Ako napríklad napájanie elektrického náradia, osvetlenia či iných zariadení priamo z vozidla či prepracovanú konektivitu, ktorá umožňuje trvalé online spojenie majiteľa s vozidlom.

Ford chystá elektrickú ofenzívu…

Po dizajnovej stránke sa Ford nenechal uniesť módou elektricko-futuristických tvarov, ktoré veľmi ľahko môžu odradiť konzervatívnejšieho motoristu.

“Modrý ovál” len krátko po zahájení výroby väčšieho elektrického súrodenca Ford E-Transit ohlásil aj príchod kompaktnejšieho modelu, tiež elektrického Fordu E-Transit Custom. Okrem toho, že sú jeho rozmery kompaktnejšie a jazda menej náročná hlavne v preplnených mestách, Ford vyzdvihuje aj jeho ďalšie výhody, ktoré dokáže poskytnúť toto čisto elektrické vozidlo. Ekosystém Ford Pro zastrešuje softvérovú podporu, nabíjanie, ako aj servis či finančné riešenia pre firmy i jednotlivcov.

Po dizajnovej stránke sa Ford nenechal uniesť módou elektricko-futuristických tvarov, ktoré veľmi ľahko môžu odradiť konzervatívnejšieho motoristu. Naopak, nový Ford E-Transit Custom preberá tvary svojich konvenčných predchodcov. Drobné zmeny k lepšiemu sú viditeľné na prelisoch plechov a ich tvaroch. Predná maska dostala výraznejšie LED-svetlomety, ktoré zaujmú tak svojim tvarom, ako aj svetelným podpisom.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Vďaka čisto elektrickému pohonu poskytne automobil možnosť rýchleho nabíjania vďaka jednosmernému prúdu (DC). Dokonca si kompaktná dodávka zachovala aj možnosť ťahania prívesu, čo je pri elektrických automobiloch skôr rarita. Ford E-Transit Custom ponúkne dojazd 380 kilometrov, čo ho predurčuje aj na dlhšie cesty, nielen na jazdu v mestskej premávke. Vďaka akumulátoru, ktorého kapacita ešte prezradená nebola, si bude môcť jeho majiteľ, alebo partia pracovníkov, nabíjať elektrické náradie, či zapájať osvetlenie priamo z batérie v aute. Odpadá tu tak problém s používaním elektrického káblového náradia aj na miestach, kde by ste ho inak zapojiť nevedeli.

Na detailnejšie informácie o vozidle si ešte chvíľu počkáme. Jeho výroba je naplánovaná na druhú polovicu budúceho roka samozrejme pri predpoklade, že sa svetová kríza, či už vojenská, alebo elektronická, ešte viac neprehĺbi. Po modeli Ford E-Transit Custom budú do výroby nasledovať aj ďalšie modely ako E-Tourneo Custom a neskôr aj E-Transit Courier a E-Tourneo Courier. Automobilka Ford si dala za cieľ, že do roku 2035 chce dosiahnuť nulové emisie hlavne pri modeloch predávaných v Európe.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button