Automobily

Aké je najluxusnejšie americké SUV? Na pomyselnom tróne sedí GMC Yukon Denali Ultimate

GMC Yukon Denali Ultimate

Ani Cadillac, ani Lincoln. Momentálne najluxusnejším americkým SUV-čkom je obrovské GMC Yukon Denali Ultimate. S týmto označením ho môžeme na nielen amerických cestách stretávať už od roku 1998, kedy vzniklo ako odpoveď na luxusný model Lincoln Navigator. Vo svojej piatej generácii sa GMC Yukon predstavil už v roku 2020 no až dnes na cesty prichádza jeho najluxusnejšie prevedenie s označením Denali Ultimate.

Ani Lincoln ani Cadillac! Kráľom je GMC…

Interiér je odetý do prémiovej extra odolnej kože. Sedačky dostali farebné prevedenie Alpine Umber.

Oproti klasickému sériovému modelu dostalo obrovské SUV GMC Yukon Denali Ultimate množstvo chrómových detailov, ktoré nie sú žiadnym fejkom, ale pravým lešteným chrómom. Okrem nich sa na automobile hrdo vynímajú aj 22-palcové kolesá, ktoré kombinujú tak chróm, ako aj tmavý lak. Sú odkazom na predchádzajúce generácie, hlavne tie z deväťdesiatych rokov, kedy kolesám kraľoval práve leštený chróm. O mohutnosti automobilu sa nemusíme rozpisovať. Hneď na prvý pohľad budí rešpekt. Tak ako navonok, aj vo vnútri ponúkne doslova majestátny priestor.

Interiér je odetý do prémiovej extra odolnej kože. Sedačky dostali farebné prevedenie Alpine Umber. Nechýbajú im elektrické ovládanie a tak isto aj masážne funkcie. Ešte väčší pocit luxusu navodia drevené dekory či exkluzívne hliníkové doplnky. O potešenie z hudby sa postará prémiový audiosystém Bose s 18-stimi reproduktormi. Uprostred prístrojovej dosky sa nachádza 10,2-palcový dotykový displej, ktorému nechýba konektivita pomocou Android Auto či Apple CarPlay. V základnej výbave zákazníci dokonca dostanú hlasovú asistentku Alexu od Amazonu. Zaujímavosťou modelu GMC Yukon Denali Ultimate je aj nový jazdný asistent Super Cruise. Vďaka nemu dokáže automobil jazdiť aj bez použitia rúk vodiča. Technológia spolupracuje s adaptívnym tempomatom a dokáže automaticky podľa potreby meniť jazdné pruhy. Systém je kompatibilný s viac než 300 000 kilometrami ciest v navigácii tak z USA ako z Kanady.

Pod kapotou najluxusnejšieho amerického SUV-čka GMC Yukon Denali Ultimate pracuje buď obľúbený 6,2 litrový benzínový osemvalec s výkonom 426 koní, alebo naftový trojlitrový šesťvalec, ktorého výkon je len 281 konských síl. V štandarde dostanú zákazníci s oboma agregátmi desaťstupňovú automatickú prevodovku, pohon všetkých štyroch kolies a adaptívny podvozok Magnetic Ride Control. K prvým zákazníkom by sa luxusné SUV GMC Yukon Denali Ultimate mohlo dostať už na jeseň tohto roka.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button