Motocykle

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Centauro – Nádherné ručne maľované majstrovské dielo

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Centauro

Paolo Troilo to opäť dokázal. Minotauro bol špeciálny kúsok, pri ktorého tvorbe používal ako svoje “plátno” Lamborghini Huracan EVO. Teraz je na rade Ducati. Taliansky výrobca motocyklov stiahol kapotu z veľmi špeciálneho limitovaného Ducati Streetfighter V4 Lamborghini a poskytol ho Troilovi ako základ pre novodobé dvojkolesové majstrovské dielo.

Ducati a Lamborghini – to sa spolu veru hodí…

Centauro bol inšpirovaný mytologickým stvorením, ktoré stelesňuje múdrosť a nebojácnosť.

V rukách skúseného jazdca je Ducati Streetfighter V4 doslova zbraňou a na cestách bude bez problémov predbiehať každý konkurenčný naháč vo svojej triede. Ako jeden z najvýkonnejších naháčov na svete a ako jeden z najostrejších dvojkolesových strojov sa po vydaní edície Lamborghini stal vrcholovým modelom talianskej značky. A možno aj vrcholom európskych dvojkolesových strojov.

Táto edícia je však extra špeciálna. Zatiaľ čo mechanické časti sú nezmenené, tento model V4 sa vyznačuje (doslova) ručnou prácou majstra maliara. Paolo Troilo nadviazal na svoju zákazku s Lamborghini s nádherným modelom Ducati Streetfighter V4 Lamborghini. Obe vozidlá boli predstavené spoločne na výstave „ Art of Creating Myths“, ktorá sa konala v Galleria Cavour v Bologni na výstave moderného umenia Arte Fiera v rámci satelitného podujatia ART CITY. Ducati a Lamborghini podporili 50. ročník tohto podujatia týmito modernými zázrakmi techniky a krásy, ručne maľovaným Huracanom a Streetfighterom.

Centauro, také dostal model Ducati meno, bol inšpirovaný mytologickým stvorením, ktoré stelesňuje múdrosť a nebojácnosť. Výrazné línie Streetfightera V4 boli pre Troila dokonalým plátnom na vyjadrenie jeho vízie pomocou štetca.

Video, ktoré ste videli v úvode, vyzdvihuje proces a detaily, ktoré boli súčasťou práce Troila s Ducati. Zvýrazňuje emócie a oddanosť jeho tvorivému procesu s jeho jedinečným plátnom a určite stojí za to si ho pozrieť raz, alebo dva, alebo niekoľkokrát.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button