Automobily

Downsizing v Amerike? Ani náhodou! Prichádza nové Silverado so 6,2 litrovým motorom

Chevrolet Silverado ZR2

Popularita pick-upov je za oceánom každým rokom na vzostupe. Nie sú to len pracovné automobily, ale aj štýlové presúvadlá milovníkov uvoľneného životného štýlu či milovníkov jázd v prírode. A že by sa Američania nejak snažili o znižovanie objemov svojich pick-upov v mene znižovania emisií či ekologickejšej jazdy? Ani omylom… Najnovší Chevrolet Silverado ZR2 dostal osemvalcový 6,2 litrový motor. Hlavne že u nás je pomaly aj trojvalcový jednoliter neekologickým automobilom.

Najdrsnejší spomedzu súrodencov…

Efektným a zároveň praktickým doplnkom sú aj 18-palcové kolesá obuté do 33-palcových terénnych pneumatík.

Americká značka Chevrolet sa rozhodla na cesty priniesť nový off-roadovo ladený pick-up Silverado vo verzii ZR2, ktorý by mal byť podľa slov predstavenstva značky tým najschopnejším spomedzi všetkých súrodencov s menom Silverado. Zákazníkom má ponúknuť dokonalý zážitok pri jazde v teréne bez potreby ďalších špeciálnych úprav. Okrem prepracovanej techniky dostal aj niekoľko navonok viditeľných detailov, ktoré ho ihneď odlíšia od bežného Silverada.

Mohutný predok automobilu priniesol vo verzii ZR2 unikátnu masku chladiča, ktorá dostala pozičné svetlá. V strede vrchnej časti nechýba hrdo sa vypínajúce chrómom orámované čierne “plusko”, logo automobilov Chevrolet. Pod maskou nájdeme masívny oceľový nárazník. Je navrhnutý tak, aby vozidlu umožnil predný nájazdový uhol až 31,8 stupňa. V prípade nehody či poškodenia po strete so zverou, stromom či kameňmi, je jeho výmena veľmi jednoduchá. Automobil ponúkne prejazdový uhol 23,4 stupňa a odjazdový uhol 23,3 stupňa.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Off-roadový pick-up Chevrolet Silverado ZR2 dostal aj ďalšie či už dizajnové, bezpečnostné, ako aj estetické prvky, ktoré ho robia nezameniteľným s inými modelmi. Nechýbajú unikátne ochranné plechy, ako aj početné plakety ZR2. Efektným a zároveň praktickým doplnkom sú aj 18-palcové kolesá obuté do 33-palcových terénnych pneumatík. Dvojitá koncovka výfuku bola vyvedená ešte pred zadným nárazníkom, čo je veľká výhoda pri prejazde drsným terénom. Len tak ju veru neodtrhnete.

Podvozok dostal špeciálne pružiny a nové tlmiče Multimac DSSV s dlhším zdvihom a špeciálnym systémom troch komôr s tromi ventilmi upravujúcimi prietok kvapaliny. Špeciálne upravené šasi poskytuje ešte väčšiu svetlú výšku. Nechýbajú ani uzávierky prednej či zadnej nápravy či špeciálne jazdné režimy, ktoré je možné navoliť podľa aktuálneho terénu. Pre jednoduchšie ovládanie je možné jazdiť v teréne len s pomocou jedného pedálu.

Pod kapotou nového pick-upu Chevrolet Silverado ZR2 pracuje monštruózny 6,2 litrový osemvalec, ktorý poskytuje automobilu výkon 313 kW s krútiacim momentom 624 Nm. Keď sa však pozrieme na konkurenciu, Silverado sa so svojim výkonom radí až niekde na chvost. Predbehol ho aj Ford F-150 Raptor aj napríklad RAM 1500 TRX. Predstavenstvu Chevrolet to však nevadí. Pre nich je ich najnovšie Silverado ZR2 vlajkovým pick-upom, ktorý si okruh svojich nových majiteľov nájde veľmi rýchlo.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button