Domáce cestyInfo

Detské ihriská na diaľničných odpočívadlách otvorené

Cestovania našimi diaľnicami bude opäť o niečo príjemnejšie. NDS informovala, že od 17. mája opäť otvára všetky detské ihriská na diaľničných odpočívadlách, ktoré má vo svojej správe.

Odpočívadlá vybavené detskými ihriskami či fit zónami pre starších sa vďaka postupnému uvoľňovaniu protipandemických opatrení opäť otvárajú verejnosti. NDS pri tom informuje, že ihriská a fit zóny na odpočívadlách v jej správe bude pravidelne upratovať, čistiť a dezinfikovať. Všetky ihriská ako aj fit zóny na diaľničných odpočívadlách boli v predchádzajúcich dňoch podrobené hlavnej ročnej kontrole, ktorá mala na základe vizuálnej a mechanicko-funkčnej previerky odhaliť prípadné nedostatky.

Čistota a bezpečnosť sú prioritou…

NDS spravuje 78 odpočívadiel, z ktorých 25 má detské ihrisko a 14 odpočívadiel má fit zónu.

NDS na svojej diaľničnej sieti spravuje celkovo 78 odpočívadiel, z ktorých 25 odpočívadiel má umiestnené detské ihrisko a ďalších 14 odpočívadiel je vybavených fit zónou. Okrem toho sú na vybraných odpočívadlách vyčlenené plochy aj na venčenie domácich miláčikov.

Pre NDS sú kultivované prostredie, čistota a bezpečnosť na odpočívadlách dôležitou prioritou. Pred vstupmi na detské ihriská umiestnené na odpočívadlách, ako aj pred vstupom do fit zón, sú umiestnené prevádzkové poriadky. NDS kladie veľký dôraz na to, aby detské ihriská ako aj fit zóny na odpočívadlách pod správou NDS spĺňali všetky príslušné predpisy a boli v dobrom technickom stave.

Zdroj: NDS (ww-w.ndsas.sk/press)

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button