Automobily

Najluxusnejšia Alpina prichádza na trh! Počet je však obmedzený

Alpine A110 Légende GT

Automobilka Alpine prichádza s najnovšou a zároveň najluxusnejšou raketou s označením Légende GT. Limitovaná verzia je postavená no modeli A110 a bude striktne obmedzená len na 300 vyrobených kusov. Každý z nich dostane vyšší výkon ako “základný” model, luxusný interiér a jedinečnú plaketu, ktorá bude oznamovať, ktorý z 300 modelov jeho majiteľ vlastní.

Pohonné ústrojenstvo vychádza zo súrodeneckého modelu A110S. Štvorvalec s objemom 1,8 litra je umiestnený uprostred a dokáže zo seba vyžmýkať výkon až 215 kW a krútiaci moment 320 Nm. Vďaka tomuto agregátu dokáže limitovaná verzia Alpine A110 Légende GT z nuly na stovku vystreliť len za 4,4 sekundy. Maximálna rýchlosť sa pri tom vyšplhá na hranicu 250 km/h, kde ju žiaľ stopne obmedzovač.

S cenovkou pod stotisíc…

Francúzi vyrobia limitovanú edíciu 300 kusov prémiového stroja Alpine A110 Légende GT.

Najväčším rozdielom novej verzie Alpine A110 Légende GT pri porovnaní s modelom Alpina A110S je v interiéri. Ten bol obdarený naozaj luxusnými prvkami a materiálmi. Nechýbajú uhlíkové či chrómové prvky.  Prvý variant dostal kombináciu hnedého koženého čalúnenia s tmavomodrým lakom karosérie. Druhá verzia je zase navonok strieborná a vo vnútri panuje čierna koža so strieborným prešívaním. Športové sedadlá samozrejme v interiéri nesmú chýbať rovnako ako aj špeciálna plaketa, na ktorej nájdete označenie a číslo daného modelu z limitovanej edície. Milovníci kvalitnej hudby za volantom ocenia aj prémiový audiosystém Focal.

Limitovaný automobil Alpine A110 Légende GT stojí na 18-palcových kolesách s Grand Prix dizajnom a pneumatikami s rozmerom 215/40 vpredu a 245/40 vzadu. Ako sme už spomenuli, francúzska športová značka sa chystá vyrobiť striktne limitovanú edíciu v počte 300 kusov prémiového športiaku Alpine A110 Légende GT. Na domácom trhu by sa mal malý ostrý športiak predávať za cenu 71 600 bez dane. S kúpou sa však treba poponáhľať. 300 kusov sa medzi vášnivých zberateľov a fanúšikov dokážu rozkotúľať veľmi rýchlo.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button