Automobily

Taliansky plnokrvník s najsilnejším motorom v histórii

Ferrari 812 Competizione

Obrovské burácajúce benziňáky sú na ústupe. Preto nás vždy potešia informácie, ktoré odhaľujú použitie monštróznych V12-stok pod kapotou plnokrvných športiakov. Taliansky vztýčený žrebec Ferrari dvanásťvalcové motory pomaly odsúva do stratena no tento rok sa prekonal a vypustil na cesty divokého mustanga Ferrari 812 Competizione. Okrem verzie s pevnou strechou postaví aj ikonické prevedenie targa.

Odtučňovacia kúra…

Z nuly na stovku vystrelí za neuveriteľných 2,88 sekundy. Na dvestovku mu to trvá 7,5 sekundy.

Srdcom talianskeho plnokrvníka je 6,5 litrový vidlicový dvanásťvalec s výkonom až 830 koní a krútiacim momentom 692 Nm. Je to najvýkonnejší spaľovací motor (samozrejme ak nepočítame hybridné verzie), aký bol zatiaľ vložený do cestnej verzie automobilov Ferrari. Dokáže zo seba vytočiť až 9500 otáčok či je opäť najviac v histórii značky. A ten rev motora, to je nádhera. Motor je spojený so sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Z nuly na stovku vystrelí za neuveriteľných 2,88 sekundy. Na dvestovku mu to trvá 7,5 sekundy. Maximálny rýchlosť atakuje hranicu 340 km/h.

Ferrari 812 Competizione prešlo odtučňovacou kúrou. A že mali technici veru čo robiť aby dosiahli jeho suchú hmotnosť 1487 kg. Hmotnosť verzie targa zverejnená nebola. Strecha targy je tvorená z uhlíkových vlákien a po jej odňatí ju jednoducho strčíte do kufra. V podstate aj ostatné detaily o verzii “hore bez” nie sú zatiaľ k dispozícii no od verzii s pevnou strechou sa veľmi líšiť nebudú. Automobil Ferrari 812 Competizione dokonca dostal aj zadné natáčacie kolesá ako aj nový systém Slide Slip Control, ktorý umožňuje jazdu v riadenom a autom kontrolovanom šmyku. Či bude najnovšie Ferrari vyrobené v limitovanej edícii alebo aká je jeho cena, si zatiaľ talianska automobilka necháva pre seba.

Zdroj: Ferrari Official Youtube Channel

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button