Info

Ďalšie obmedzenia výroby v bratislavskom Volkswagene! Tentokrát zasiahli aj malé mestské vozidlá

Čipová kríza stále neustupuje a nedostatok čipov aj naďalej obmedzuje celosvetovú produkciu automobilov. Bratislavský Volkswagen nie je výnimkou. Po prispôsobovaní výroby či odstávkach na linkách s SUV modelmi sa dnes prispôsobuje výroba aj na linkách s malými mestskými automobilmi. Pri pretrvávajúcom nedostatku čipov nie je vylúčené, že sa budú rušiť ďalšie zmeny či čiastočne zastavovať výroba naprieč všetkými vyrábanými segmentami.

Hrozia ďalšie odstávky…

Kríza s polovodičmi nezasiahla len segment SUV modelov, ale preniesla sa aj do segmentu malých mestských vozidiel.

Celosvetový nedostatok čipov a medzery v zásobovaní v dôsledku koronakrízy silno ovplyvňujú nielen automobilový priemysel. Dopyt po čipoch je obrovský nielen v automobilovom priemysle, ale aj vo výrobe elektroniky ako takej. Ich nedostatok zapríčiňuje problémy s dodávkou a postupné zamedzovanie či odstavovanie výroby. Nedostatok čipov nemilo ovplyvnil aj naše automobilové fabriky. Bratislavský Volkswagen musel už minulý týždeň od pondelka 23.8. do piatka 27.8. opäť prerušiť výrobu svojich SUV modelov. Ich výroba je aj naďalej pozastavená vo všetkých troch zmenách a to od včera 2.9. do dneska 3.9. Tieto odstávky spôsobujú fabrike nemalé škody, ktoré sa môžu v budúcnosti odraziť na cene automobilov.

Kríza s polovodičmi nezasiahla len segment SUV modelov, ale preniesla sa aj do segmentu malých mestských vozidiel. Ich výroba bola prispôsobená nedostatku čipov a momentálne prebieha len v jednozmennej prevádzke. Budúci týždeň bude náročný z hľadiska prispôsobovania produkcie vo všetkých troch segmentoch, ktoré Volkswagen v Bratislave vyrába. Všetko závisí na dostupnosti dielov. Hovorkyňa bratislavskej fabriky Volkswagen, Lucia Kovarovič Makayov pre médiá uviedla, že momentálne opatrenia vychádzajú z naďalej nestáleho zásobovania čipmi, ako aj z predpokladu, že čipová kríza dosiahne v treťom kvartáli roku 2021 svoj vrchol. Preto nevylučuje ani ďalšie prispôsobovanie výroby vo všetkých troch segmentoch.

Zdroj: vw.sk, volkswagen-newsroom.com, pravda.sk

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button