Motocykle

Ďalšia novinka z dielne Brabus! Tentokrát opäť na dvoch kolesách + VEĽKÁ GALÉRIA

Brabus 1300 R Edition 23

Na šialené výtvory z nemeckej dielne Brabus sme zvyknutí. Nádherné, luxusné, ba až nevkusné úpravy tých najdrahších automobilov sú pre majstrov tunerskeho umenia z Nemecka bežné. Tento rok prinášajú novinku, ktorá tentokrát nestojí na štyroch, ale len na dvoch kolesách. Je to motocykel s označením Brabus 1300 R Edition 23. Jednu takúto chuťovku sme už obdivovali minulý rok. Dnes sa pre veľký úspech na cestách objaví nová limitka. Za tento stroj by sa veru nemusel hanbiť ani Batman.

Brabus a KTM vytvorili spolu už druhú limitku…

Brabus ponúkol svoj motocykel Brabus 1300 R Edition 23 v dvoch farbách.

Minulý rok, keď prišla na trh striktne limitovaná adícia prvého motocykla Brabus, po všetkých kusoch sa doslova behom pár sekúnd zľahla zem. Bohatí záujemci z celého sveta si túto limitku nenechali ujsť. Nemecká tuningová dielňa Brabus sa rozhodla, že so šialenou limitkou, postavenou na báze motocykla KTM 1290 Super Duke R Evo, príde aj tento rok. A tak tu máme brutálny temný supervýkonný model Brabus 1300 R Edition 23. Jeho výroba bude obmedzená na 290 kusov a ak by ste si mysleli, že by ste možno aj jeden kúpili, tak rovnako ako aj minulý rok, aj tento rok sa šialená limitka rozchytala behom pár sekúnd. Doslova!

Brabus ponúkol svoj motocykel Brabus 1300 R Edition 23 v dvoch farbách. Vo farbe Superblack vznikne 145 exemplárov a v rovnakom množstve aj vo farbe Stealth Grey. Motor ostal v upravenom motocykle rovnaký, aký má aj jeho základ, motocykel KTM 1290 Super Duke R Evo. Konkrétne známy dvojvalec s označením V-Twin LC8. Jeho výkon je 180 koní s krútiacim momentom 140 Nm. To je veru poriadna mašina. A keď si k tomu pripočítame všetku úsporu hmotnosti vďaka karbónovým dielom, dostaneme poriadnu raketu.

A poriadnou je veru aj cena špeciálnej exkluzívnej limitovanej edície motocykla Brabus 1300 R Edition 23. Konkrétne 42 500 eur. Pozitívne je, že aj napriek exkluzivite stroja si za neho Brabus pýta celkom diétnu finančnú čiastku. Ako sme už však vyššie spomenuli, ak by ste ešte dnes náhodou rozmýšľali nad kúpou tohto stroja, budete dumať márne. Všetky limitky sa vypredali behom prvých pár sekúnd predaja exkluzívnej motorky. Možno sa vám to podarí budúci rok.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button