Automobily

Čínsky chrobák s extravagantným vnútrajškom

Ora Punk Cat

Asi nám nič nehovorí značka automobilov Ora. Prečo by aj mala… Operuje v Číne a do iných častí sveta to v blízkej dobe ani namierené nemá. Je súčasťou koncernu Great Walls Motors a vo svojom portfóliu má zatiaľ len štvoricu elektromobilov. Na trhu je od roku 2018 no má veľké ambície pritiahnuť nových záujemcov na svoje “divoké” elektromobily. Na Šanghajskom autosalóne predstavila hneď dvojicu zaujímavých konceptov, z ktorých prvý rozbúcha srdcia milovníkov klasických nemeckých automobilov.

Ora Punk Cat je na prvý pohľad rovnaká ako klasický nemecký Volkswagen Chrobák. Inšpirácia bola teda zjavná no oblé tvary sú asi to jediné, čo má čínsky stroj s nemeckých automobilom spoločné. Čínski dizajnéri pristúpili svojsky k zadnej časti vozidla. Sklenený panel je rozdelený na priehľadnú a nepriehľadnú časť. Nechýba tu ani panoramatické strecha. Svetlomety sú vybavené LED technológiou.

Najskôr asi elektromobil…

Od roku 2018 postavila čínska značka Ora na cesty štvoricu elektromobilov.

Interiér oplýva extravaganciou s retro nádychom. Ora Punk Cat stavila na vyvolanie dojmu, že šoférujete stroj z minulého storočia avšak s plnou technologickou paľbou budúcnosti. Nechýba tak napríklad retro trojramenný volant kontrastujúci s moderným dotykovým displejom infotainmentu. Sedadlá, ako aj prístrojová doska, dostali dvojfarebný kožený poťah z prémiovej kože. Chrómové detaily nájdeme na výdychoch ventilácie ako aj na kľučkách dverí.

Pohonné ústrojenstvo čínska značka Ora bližšie nešpecifikovala. Po vzore štvorice elektrických súrodencov však tipujeme, že ak by sa retro klasika Ora Punk Cat dostala na cesty, značka vsadí na overený elektrický pohon. Koniec-koncov v Číne sú elektromobily na veľkom vzostupe a elektrický chrobák by bol veru tým najštýlovejším doplnkom každého sebavedomého trendsettera. Sme zvedaví, ako na tento nový koncept zareaguje vedenie Volkswagenu.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button