Automobily

Nové elektrické SUV na scéne? Mitsubishi Airtrek sa odhaľuje!

Mitsubishi Airtrek

Úplne nový elektrický automobil s tromi diamantami v znaku predstavený na autosalóne v Šanghaji dostal meno Airtrek. Firma GAC Mitsubishi Motors ho pripravila zatiaľ pre záujemcov na domácom čínskom trhu. Či sa z Číny dostane aj do ostatných krajín, zatiaľ oficiálne oznámené nebolo.

Úplne nový elektrický SUV model AIRTREK vychádza z koncepcie značky so sloganom: „SUV pre e-cestovanie”. Táto koncepcia je postavená na troch kľúčových slovách: „Electric” (elektrický), „Expanding” (obohacujúci) a „Expressive“ (výrečný). Všetky tieto vlastnosti ponúkajú nové automobily z dielne Mitsubishi, najnovší Airtrek nevynímajúc.

Zatiaľ iba pre Čínu…

Predná časť Mitsubishi Airtrek dostala dizajn dynamického štítu.

Nové elektrické SUV dostalo rafinovaný dizajn, ktorý však zapadá do súčasnej dizajnovej identity japonskej značky Mitsubishi. Predná časť dostala dizajn dynamického štítu, ktorý má hneď na prvý pohľad vyzdvihnúť dynamické vlastnosti mohutného vozidla.

„Model AIRTREK sme vyvíjali ako SUV, ktoré zákazníkom umožní vychutnať si bez obmedzení akékoľvek dobrodružstvo“, uviedol John Signoriello, výkonný riaditeľ zodpovedný za globálny marketing a predaj spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation. “Úplne nový AIRTREK, navrhnutý výlučne pre čínsky trh, bude koncom roka uvedený ako štvrtý zástupca modelového radu automobilky MITSUBISHI MOTORS v Číne. Prostredníctvom tohto ďalšieho člena rodiny elektromobilov chceme prispieť k rozvoju spoločnosti trvalo udržateľnej mobility.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button