Automobily

Znovuzrodenie ikonického rallye špeciálu

Kimera Automobili EVO37

Návrat veľkej hviezdy Lancia 037 je na spadnutie. Nebude ho mať však na svedomí ani značka Lancia, ani korporácia Stellantis ale malá rodinná firmička Kimera Automobili. Svetu prinesie reinkarnáciu kultového rallye automobilu 037. Okrem novinky s menom Kimera EVO37 pacuje táto talianska spoločnosť aj na renováciách klasických modelov Lancia Stratos či Delta. Tentokrát sa však púšťa do svojho vlastného cieľavedomého projektu. Na svojej webstránke je už spustené odpočítavanie do oficiálneho príchodu nového stroja Kimera EVO37.


Automobil len pre vyvolených…

S výkonom 550 koní a hmotnosťou 950 kg za takmer pol milióna eur.

Na výrobe reinkarnovaného modelu Lancia 037 budú okrem zamestnancov spoločnosti Kimera Automobili pracovať aj osobnosti, ktoré stáli pri zrode prvého a originálneho modelu 037, ako napríklad Claudio Lombardi ktorému pôvodný stroj mohol poďakovať za turbodúchadlom a kompresorom prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec. Novinka Kimera EVO37 bude pracovať s podobným motorom avšak jeho výkon bude až 550 koní. Na automobil s hmotnosťou 950 kilogramov to bude teda poriadna nálož pod kapotou. Zákazníci dostanú na výber medzi klasickým manuálom a prevodovkou so sekvenčným radením.

Kimera Automobili plánuje vytvoriť len obmedzené množstvo kusov nového modelu EVO37. Už podľa názvu je jasné, že to číslo bude mať čo dočinenia s 37-ičkou. Na pláne je 37 divokých zadokoliek ale aj ďalších 10 štvorkoliek typu Integrale. Cena reinkarnovanej Lancie 037 bude štartovať na takmer pol milióne eur. Bude sa jednať teda o naozaj drahú hračku no svojich záujemcov si určite nájde. Oficiálne odhalenie je naplánované na 22. mája.

Zdroj: Kimera Automobili Official Youtube Channel

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button