Automobily

Chevrolet prichádza na cesty s pseudo off-roadom Equinox Active

Chevrolet Equinox Active

Pozdravte nový pseudo off-roadový model Chevrolet Equinox vo výbave Active, ktorý americký značka stvorila pre budúci modelový rok. Najpredávanejšie SUV s motýlikom či pluskom na prednej kapote má pre nový modelový rok 2025 nápadný nový vzhľad. No zmeny nenájdete len na vonkajšej strane, ale aj vo vnútri auta. Equinox pre rok 2025, ktorý sa prezentuje ako model novej generácie, je po technickej stránke veľkou novinkou. Používa upravenú verziu svojej existujúcej platformy, ktorá je o 58 mm širšia, s novou robustnou výbavou Activ, ktorá dostala nové obloženia exteriéru a mnohé ďalšie detaily.

Chevrolet ponúka mnoho asistentov v základe…

Chevrolet veru nie je lakomý, pokiaľ ide o asistenčné a bezpečnostné prvky.

Nie je to prvýkrát, čo sme videli nový model Chevrolet Equinox. SUV bolo neúmyselne odhalené pre Čínu už v júni 2023. Dostalo odvážnejší, priamejší dizajnový jazyk značky Chevy podobný modelom Traverse a Trailblazer, s tenkými svetlami úhľadne posadenými na vrchu nárazníka, ktoré lemujú prevažne obdĺžnikovú mriežku chladiča. Vzadu sa stále nachádza naklonený C-stĺpik ako identifikátor modelu Equinox, no je ešte viac zvýraznený motívom plávajúcej strechy. Zadné svetlá sú tiež užšie a ostrejšie, čo dáva novému Equinoxu rozhodne ostrý vzhľad.

Je tu aj nové usporiadanie interiéru. Rovnako ako v prípade vyššie uvedeného Trailblazera, Chevy dáva Equinoxu výbavu s dvoma obrazovkami so štandardným 11-palcovým displejom vodiča a 11,3-palcovým displejom infotainmentu. Nie sú začlenené pod jednu obrazovku, ale sú namontované spolu, aby dali Equinoxu moderný digitálny štít. Radiaca páka v konzole je nahradená stĺpikovou elektronickou pákou, a pri tom priaznivci tlačidiel majú stále dôvod na radosť. Stále sa na prístrojovke nachádza niekoľko bežných tlačidlových ovládacích prvkov vrátane ovládacích prvkov na nastavenie klimatizácie a štandardných vyhrievaných sedadiel.

Keď už hovoríme o štandardnej výbave, Chevrolet veru nie je lakomý, pokiaľ ide o asistenčné a bezpečnostné prvky. Sada Chevy Safety Assist zahŕňa vylepšený asistent udržiavania v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie s upozornením na kolíziu a brzdenie chodcom/cyklistom, adaptívny tempomat, upozornenie na mŕtvy uhol, upozornenie na križovatku vzadu s automatickým brzdením, upozornenie na zmenu jazdného pruhu, zadnú kameru, a mnoho ďalších prvkov. Nie je to tak dávno, čo by mnohé z týchto systémov boli rozptýlené do drahých voliteľných balíkov. Teraz sa nachádzajú v základe.

Čo sa týka úrovní výbavy, veľkou novinkou pre rok 2025 je výbava Equinox Activ. Toto je nová ponuka Chevroletu s robustnými detailmi, ktoré sme videli na iných modeloch SUV, s pridaním potrebného množstva čierneho obloženia či oplastovania a 17-palcovými kolesami obutými do terénnych pneumatík. Vnútri výbavy Activ nájdete materiál Evotex, ktorý ponúka sedadlám, respektíve sedacím plochám, mikrovlákno, ktoré je šikovné na čistenie a praktické na používanie.

Bez ohľadu na výbavu sa pod kapotou nachádza len jedna pohona jednotka a tou je 1,5-litrový štvorvalcový motor s turbom a výkonom 175 koní. Na modeloch s pohonom predných kolies je spojený s prevodovkou CVT. Autu poskytne maximálny krútiaci moment 250 Nm. Verzie s pohonom všetkých kolies majú osemstupňový automat a krútiaci moment 275 Nm. Aby ste výkon mohli využiť na maximum, na stredovej konzole je volič režimov na prepínanie medzi režimami jazdy Normal, Snow a Off-Road, hoci Off-Road je ponúkaný iba na modeloch s pohonom všetkých štyroch kolies.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button