Automobily

Volkswagen Golf GTI dostal viac výkonu

Volkswagen Golf GTI

Volkswagen aktualizoval svoj kultový model Golf a dal ikonickému hatchbacku osviežený vonkajší vzhľad a prepracovanú kabínu. Variant GTI tiež dostal miernu úpravu svojho štýlu a tiež zvýšený výkon. Aktualizovaný 2,0-litrový preplňovaný štvorvalcový motor EA888 GTI teraz v Európe vyprodukuje 261 konských síl, ​​čo predstavuje nárast o 20 koní (15 kw). Motor naďalej poháňa predné kolesá. K dispozícii je už len prevedenie so sedemstupňovou automatickou prevodovkou. 

Vylepšený Volkswagen Golf dostal aj šarmantnejší zovňajšok…

Ak chcete GTI s manuálnym radením, budete musieť konať rýchlo.

Dizajnéri VWolkswagenu obrátili zdržanlivý “úsmev” Golfu naruby. Predná maska má široký otvor spodnej mriežky s nahor skosenými akcentmi a upravenými svetlometmi. Jediným dizajnovým rozdielom vzadu sú zadné svetlá, ktoré majú novú vnútornú grafiku. 

GTI ťaží z vylepšenej kabíny Golfu, ktorá pridáva novú a vylepšenú dotykovú obrazovku infotainmentuVolkswagen vyvinul aj osvetlené dotykové posuvné ovládače pre ovládanie hlasitosti a klimatizácie a zároveň zjednodušil štruktúru menu informačno-zábavného systému na voľne stojacom displeji. Automobilka po prvýkrát ponúkne GTI s originálnym karbónovým obložením kabíny. Golf GTI bude mať aj kontrastnú čiernu strechu a na výber až 15 farieb exteriéru – o štyri viac ako doteraz.

Golf GTI pre modelový rok 2024, ktorý sa v súčasnosti predáva v Spojených štátoch, má rovnaký výkon 241 koní a krútiaci moment 370 Nm ako pôvodná generácia Mk8, uvedená na trh v roku 2021. Aj keď Volkswagen odmietol zdieľať informácie o budúcoročnom GTI smerujúcom do USA, očakávame, že spoločnosť bude chcieť priniesť aktualizovaný model z Európy na americký trh, pravdepodobne budúci rok, doplnený o aktualizovaný dizajn a extra výkon. To znamená, že ak chcete GTI s manuálnym radením, budete musieť konať rýchlo. Inovovanú novinku už s manuálom nedostanete.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button