Motocykle

CFMoto 450MT príde na trh v roku 2024! Cenovka stále neznáma

CFMoto 450MT

CFMoto sa nedávno rozbehlo a vybralo si veľtrh EICMA v Miláne, aby odhalilo najnovší prírastok do svojej rodiny v podobe dobrodružného bajku s označením 450MT. Model CFMoto 450MT, ktorý dostal variant moderného kvapalinou chladeného motora s objemom 449,5 cm3 s rozvodom DOHC, ktorý debutoval v modeloch 450SS a 450NK, prináša dobrodružnú predstavu jeho stvoriteľov, ktorí preladili motor tak, aby uprednostnili krútiaci moment pri nižších otáčkach pred špičkovým výkonom. Zaklinili ho do ľahkého podvozok z oceľových rúrok s odpružením s dlhým zdvihom a skutočným vzhľadom nefalšovanej adventúrky.

CFMoto je veľkým konkurentom tradičných značiek…

CFMoto očakáva, že sa model 450MT dostane do výroby v prvom štvrťroku budúceho roka.

V modeli CFMoto 450MT poskytuje motor požadovaný výkon 43,6 k pri 8 500 ot./min., čo je síce menej, oproti 50 koňom, ktoré zvládajú zo seba vydať modely 450NK a 450SS, no vrchol dosahuje aj o 1 000 ot./min nižšie v rozsahu otáčok. Maximálny krútiaci moment je 43 Nm pri 6 250 ot./min. Pre menšiu adventúru, či už sa používa v teréne alebo na každodenné používanie, tieto zmeny dávajú veľký zmysel. 72 mm vŕtanie motora a 55,2 mm zdvih zostali nezmenené, rovnako ako kompresný pomer 11,5:1, čo naznačuje, že zmeny na motore sa týkajú úprav elektroniky a vačkových hriadeľov.

Motor je zasunutý do rámu z oceľových rúrok s nastaviteľným odpružením KYB na oboch koncoch. Motorka dostala 41 mm upside-down vidlicu vpredu a stúpajúci tlmič vzadu s diaľkovým nastavovaním, namontovaný na hliníkovej kyvnej vidlici. Na každom konci je zdvih 201 mm, vďaka čomu je svetlá výška motorky 221 mm. Ako by ste očakávali od bajku s off-roadovými predpokladmi, kolesá sú drôtené, vypletané s 21-palcovou prednou a 18-palcovou zadnou časťou. Brzdné funkcie zabezpečuje jeden 320 mm predný kotúč so štvorpiestikovým strmeňom J.Juan a 240 mm zadný tanier s jednopiestikovým strmeňom. ABS Bosch je štandardom, ale dá sa vypnúť. Trakčnú kontrolu dodáva rovnaká nemecká značka.

Keď vyskočíte do sedla, skamarátite sa s 5-palcovou zakrivenou TFT obrazovkou, ktorá zahŕňa všetky obvyklé možnosti pripojenia pre smartfóny, nabíjací port USB-C a samozrejme všetko osvetlenie je tu LED-kové. CFMoto 450MT ponúkne suchú hmotnosť bajku 175 kg bez náplní. Akonáhle je 17,4 litrová palivová nádrž plná a v motore je olej a voda, hmotnosť sa bude pohybovať niekde v okolí 190 kg.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

CFMoto očakáva, že sa model 450MT dostane do výroby v prvom štvrťroku budúceho roka 2024. Zatiaľ však neexistujú žiadne definitívne správy o tom, kedy sa bajk dostane k európskym či americkým predajcom. Rovnako otázna je zatiaľ aj jeho cena.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button