Automobily

Brabus vyladil Range Rover na 591 koní a pridal mu pistáciový interiér

Brabus Range Rover P530

Brabus si vo všeobecnosti predstavujeme predovšetkým ako úpravcu vozidiel Mercedes-Benz, no spoločnosť svoje odborné znalosti aplikuje aj na modely iných automobiliek. Pozrite si napríklad nový Brabus 600 Range Rover. Aktualizované SUV má premiéru na Pebble Beach Concours d’Elegance. Brabus aplikuje svoju mágiu s označením PowerXtra 600 aj na model Range Rover P530 s dlhým rázvorom. Zvyšuje tak výkon 4,4-litrového motora V8 s dvojitým turbodúchadlom na 591 koní s krútiacim momentom 664 Nm zo sériových 523 koní s krúťákom 553 Nm. Vyladenie umožňuje aristokratickému SUV dosiahnuť rýchlosť 100 km/h len za 4,5 sekundy. Maximálna rýchlosť je žiaľ elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Brabus nesklamal ani pri úprave britského aristokrata…

Po otvorení dverí sa odhalí svetlozelená koža pokrývajúca celý interiér vrátane sedadiel, palubnej dosky, volantu aj batožinového priestoru.

Brabus je vybavený súpravou karosérie s novým predným panelom s väčšími sacími otvormi, väčším spojlerom na streche a prepracovaným spodným zadným nárazníkom. Kupujúci sa môžu rozhodnúť pridať prvky z uhlíkových vlákien. Štyri výfukové potrubia majú karbónovo-titánovú povrchovú úpravu. SUV jazdí na kovaných 20-lúčových kolesách Brabus Monoblock ZV s obrovským priemerom 24-palcov. Brabus ponúka aj modul SportXtra, ktorý znižuje odpruženie vozidla o 20 mm. Brzdové strmene sú pistáciovo zelené, čo trošku predpovedá, čo očakávať od kabíny luxusného vozidla.

Po otvorení dverí sa odhalí svetlozelená koža pokrývajúca celý interiér vrátane sedadiel, palubnej dosky, volantu a dokonca aj zadného batožinového priestoru. Čierne lemovanie dodáva farebný kontrast. Brabus tiež namontoval do upraveného Range Roveru karbónové behúňové dosky a hliníkové pedále. Range Rover vyladený Brabusom s mätovo či pistáciovo zeleným interiérom stojí v prepočte zhruba 424 130 dolárov (388 000 eur).

Land Rover teraz tiež ponúka aj službu SV Bespoke. Kupujúcim poskytuje prístup k 230 variantám farieb exteriéru a 391 možnostiam výberu interiérových materiálov. K dispozícii sú tiež vlastné návrhy pre detaily z rôznych kovov pre aplikáciu na kapotu ako aj na zadné odznaky a logá automobilu. Ceny týchto personalizovaných úprav sú priamoúmerné stelesneniu predstáv daného zákazníka. Čím väčší výmysel, tým viac si za neho nový majiteľ priplatí.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button