Automobily

Fisker Ronin Super GT Cabrio – čo ponúkne za takmer 400 000 dolárov?

Fisker Ronin Super GT Cabrio

Fisker, výrobca úplne elektrického SUV Ocean, zverejnil ďalšie fotografie a podrobnosti o svojom vlajkovom modeli Ronin, ktorý kalifornský startup označil ako Super GT Cabrio. Fisker Ronin, ktorý bol predstavený minulý týždeň počas podujatia Product Vision Day 2023 kalifornskej značky, kde sa objavil aj pickup Alaska a cenovo dostupný modely Pear. Limitovaný elektromobil s výkonom presahujúcim 1000 koní dostane integrovanú batériu, ktorá mu umožní predpokladaný dojazd 600 míľ (966 km) pri plnom nabití. Poskytne sedenie pre päť pasažierov v luxusnom interiéri.

Henrik Fisker označil Ronin za najudržateľnejší elektrický superšport…

Strechu Fisker Ronin dostal z karbónu a tiež sa môže pochváliť dvojicou dverí navyše oproti kabriu od Mercedesu.

Spoločnosť, ktorú založil a vedie automobilový dizajnér Henrik Fisker, tvrdí, že model Fisker Ronin sa bude deklarovať ako športový sedan, keď sa zdvihne jeho skladacia a zároveň pevná strecha. Stane sa tak akýmsi vozidlom 2 v 1, podobne ako napríklad kabrio triedy S od nemeckej značky Mercedes-Benz. Ten však nie je elektromobilom, ale autom s konvenčným pohonom. Strechu však nový Fisker Ronin dostal z uhlíkových vlákien namiesto látky a tiež sa môže pochváliť dvojicou dverí navyše oproti kabriu od Mercedesu.

Podľa spoločnosti sa skladacia strecha aktivuje smartfónom a zasunie sa do kufra, pričom zostane „troška batožinového priestoru“. Okrem toho je tu predný kufor, ktorý ponúka extra batožinový priestor. Všetky dvere modelu Fisker Ronin je možné otvárať na diaľku pomocou smartfónu. Na každej strane bude namontovaná jedna kľučka dverí. Predné dvere sa otvárajú elektricky potiahnutím kľučky alebo pomocou aplikácie pre smartfón dohora ako motýlie krídla. Potom sa rukoväť vysunie a zadné dvierka sú pripravené na otvorenie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Len 999 kusov bude plánuje kalifornská značka vyrobiť samozrejme ručne,. K majiteľovi sa každý z exemplárov dostane za cenu 385 000 USD, čím sa plne elektrická vlajková loď dostane na rovnaké cenové územie ako napríklad model Bentley Continental GTC Mulliner W12, ktorý začína na crnovke približne 378 000 USD. Ktoré z týchto áut by ste si vybrali vy? My v tom máme jasno…

Fisker hovorí, že predpokladané zrýchlenie kabria Ronin z 0 na 100 km za hodinu je približne 2 sekundy, zatiaľ čo najvyššia rýchlosť bude 274 km za hodinu, k čomu čiastočne dopomohlo hnacie ústrojenstvo s vyac ako 1 000 koňmi (presný údaj žiaľ nemáme) a použitie ľahkých materiálov, ako je hliníkový priestorový rám a 23-palcové kolesá z uhlíkových vlákien.

Fisker Ronin je pre ľudí, ktorí radi šoférujú, ale ktorí sú tiež nadšení z automobilového umenia a dizajnu a požadujú, aby ich vysokovýkonné vozidlá mali udržateľnú budúcnosť,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Henrik Fisker. “Našim cieľom bolo vytvoriť klasické veľké cestovné auto, aktualizované pre 21. storočie a skonštruované pre zákazníkov, ktorí chcú jazdiť z Los Angeles do Napa Valley na jedno nabitie alebo ísť po diaľnici stabilne vysokou rýchlosťou bez toho, aby sa starali o kapacitu batérie.

Kalifornský výrobca elektromobilov (ktorý v súčasnosti vyrába SUV Ocean v Rakúsku ) hovorí, že Ronin nastaví nové štandardy pre udržateľný luxus a použije inovatívne recyklované a udržateľné materiály s cieľom urobiť z elektrického kabrioletu Ronin Super GT Cabrio najudržateľnejšie superauto na svete.

Palubnú dosku zdobí 17,1-palcová obrazovka s vysokým rozlíšením a prístrojový panel umiestnený pred vodičom, pričom jedna z fotografií zobrazuje obrazovku na samotnom volante. Rezervácie na Fisker Ronin sú otvorené na webovej stránke spoločnosti so zálohou 2 000 USD za prvú predobjednávku a plne vratnou sumou 1 000 USD za druhú. Ako vždy by sme radi vedeli, čo si o tomto elektromobile myslíte, takže prejdite do sekcie komentárov nižšie a poskytnite nám na túto elektrickú predraženú raketu svoj názor.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button