Automobily

Toyota Tacoma dostane špičkový Camper Top ešte predtým, než sa dostane k predajcom

Toyota Tacoma Platform Camper

Toyota v máji predstavila úplne nový model obľúbeného pick-upu TacomaPick-up dostal dôkladný redizajn, novú sadu pohonných jednotiek a infúziu najnovších technológií. Keď sa neskôr v tomto roku dostane do predaja, spoločnosť GoFastCampers (GFC) bude pripravená pre tých, ktorí chcú vziať svoj truck na vonkajšie dobrodružstvo. Spoločnosť predstavila svoj nový Platform Camper (strešný stan) začiatkom tohto týždňa. Už teraz si ho môžete predobjednať. Ale zatiaľ len v USA. Horná časť kempingu môže vážiť len 120 kg, alebo trošku viacej, v závislosti od rozmerov postele. GFC vyrába svoje strešné stany na mieru tak, aby presne zodpovedali veľkosti postele. Strechu auomobilu tak zdvihnú len o 16,5 cm oproti celkovej výške.

Toyota Tacoma ako plnohodnotný campingový voz…

Voliteľné strešné tyče zvyšujú nosnosť nákladného vozidla, ktoré je schopné uniesť až 227 kg a sú navrhnuté tak, aby sa pod nimi mohli umiestniť solárne panely.

Strešná nadstavba GFC má 1,3 centimetra hrubú bielu voštinovú kompozitnú strechu, ktorá odráža slnečné žiarenie. Má tiež izoláciu v podobe vzduchovej medzery a bočné panely, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu a pohodlie vo vnútri stanu. Voliteľné strešné tyče zvyšujú nosnosť nákladného vozidla, ktoré je schopné uniesť až 227 kg a sú navrhnuté tak, aby sa pod nimi mohli umiestniť solárne panely. Dodáva sa s matracom s hrúbkou 7,5 cm, ktorý meria 230 x 102 cm. To je o niečo viac ako ponúkne vaše štandardné spálňové vybavenie. GFC vyrába nadstavbu so záťažovou konštrukciou v tvare T po celom obvode strechy. Tento systém umožňuje majiteľom namontovať rôzne doplnky, ako sú napríklad prídavné svetlá a markízy.

Zákazníci si môžu vybrať medzi farbami stanu Tangerine Dream a Stone Grey. Plachta stanu je vyrobená z vodeodolného 300D voštinového rip-stop polyesteru s čiernou vnútornou sieťovinou. Nadstavba je k dispozícii s voliteľným horným oknom. Panel je dostupný v deviatich farbách: sivá metalíza, bronzová, strieborná, zelená, modrá, sivá, čierna, biela a červená Dare Ya. Za nadstavbu na americkom trhu zaplatíte 7 700 dolárov a zahŕňa nielen nakonfigurované možnosti, ale aj dopravu. Do Európy sa oficiálne tento kempingový set nedostane, rovnako ako aj Toyota Tacoma. 

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button