Automobily

BMW Alpina B3 a B4 GT sa pripravujú na cesty! Už je možné vyklikávať objednávky

BMW Alpina B3 GT & Alpina B4 GT

Kto povie “a”, musí povedať aj “b”. Tak nejak to vo svete chodí. Alebo v prípade modelov BMW, keď sa povie facelift továrenských modelov, musí sa povedať aj facelift modelov Alpina! Len týždeň po facelifte BMW radu 3 vydáva automobilka z Buchloe svoje prepracované modely. „Väčší výkon, viac otáčok, vynikajúca odozva“ – to je motto, ktorým Alpina opisuje 3,0-litrový radový šesťvalcový motor s dvojitým turbodúchadlom v novo revidovaných modeloch BMW radu 3  a 4. Inžinieri vyžmýkali plných 34 koní do plusu pre verziu GT, čím prelomili hranicu 500 a poskytli motoru výkon až 529 koní a maximálny krútiaci moment 730 Nm. K dispozícii bude pre vodičov faceliftových modelov Alpina B3 GT a B4 GT.

Alpina vyžmýkala nateraz z motora maximum…

„Oro Tecnico“ farba sa vyskytuje aj v interiéri faceliftovaných modelov Alpina.

Situáciu pod kapotou sa snaží dostať pod kontrolu prepracovaný 8-stupňový športový automat, plne variabilný pohon všetkých kolies a štandardne ovládaná uzávierka zadnej nápravy. Zvýšený výkon, dizajn podvozku a optimalizovaná aerodynamika najnovšieho evolučného stupňa sa odzrkadľujú vo zvýšenom jazdnom výkone v porovnaní s predchádzajúcimi stupňami úprav modelov s hrdým menom Alpina.

Vystužené spojenie zadných tlmičov v karosérii a výstuha prednej vzpery dodávajú nafúknutému radu 3 väčšiu tuhosť a priamosť. Sedan dostáva aj väčší stabilizátor zadnej nápravy. Celkovo sa aj napriek konzistentnej športovosti kládol dôraz na komfort jazdy na dlhé vzdialenosti. BMW Alpina B4 GT dostalo nové stabilizátory s tuhším spojením a rozsiahlou revíziou prešla koordinácia riadenia a ovládaných tlmičov. Pohon všetkých kolies a riadená uzávierka diferenciálu zadnej nápravy však dostali nové nastavenie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Exteriéri ponúkne tiež malé optické úpravy aby bolo jasné, že sedíte vo faceloftovaných modeloch Alpina. Klasické 20-palcové kované kolesá Alpina s výraznými lúčmi vo farbe „Oro Tecnico“ a klasické farby exteriéru „Alpina Blue“ alebo „Alpina Green“ dotvárajú mohutný vzhľad automobilov.

„Oro Tecnico“ farba sa vyskytuje aj v interiéri. Niektoré detaily a švy sú v tejto dizajnovej farbe modelov GT. Radiace pádla pod volantom sú vyrobené z eloxovaného hliníka. Nápis GT nájdete na prahoch dverí aj na spone nového športového koženého volantu. Výrobný štítok s individuálnym výrobným/sériovým číslom na stredovej konzole označuje, koľké v poradí sa vyrobilo vaše vlastné vozidlo. „Driving Assistant Professional“ od BMW je štandardom v modeloch Alpina.

Modely BMW Alpina B3 GT a Alpina B4 GT si môžete objednať už teraz. Dodávky prvých exemplárov k majiteľom sa majú začať v novembri roku 2024. A koľko si máte na faceliftované Alpiny pripraviť? Najmenej 101 700 eur za model B3 GT Sedan a 102 900 eur za verziu Touring. Model B4 GT Gran Coupé bude štartovať na hodnote 105 100 eur. Tento model je v podstate náhradou za M4 Gran Coupé, ktoré BMW nevyrábalo.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button