TEST: MotocykleTesty

TEST: Honda Rebel – Baby-bobber nielen pre sexi motorkárky

TEST: Honda Rebel CMX500

Dlhoroční motorkári po motocykloch z kategórie A2 často nesiahajú. Predsa len, keď sa raz posadíte na poriadnu “litrovicu” alebo na ešte niečo väčšie, na päťstovku vás to už tak neťahá. Sem-tam sa však vyskytnú modely, ktoré aj napriek nižšej kubatúre ponúknu radosť z jazdy a hrdosť z prepracovaného štýlového dizajnu. Presne takým je aj baby-bobber Honda Rebel 500. Je ľahký, obratný, štýlový, hlučný a je ako stvorení pre všetkých, ktorí si chcú užívať pohodovú jazdu s nízkou spotrebou.

Aj napriek kubatúre 500 cm3 to nie je žiadny slimák…

Štýl bobber je určený nie len pre svalnatých jazdcov, ale hlavne pre sexi bikerky, ktoré sa neboja silného motora a hlučného výfuku.

Posed na motocykli je spracovaný v štýle bobber, čo je plusom pre všetkých, ktorí majú problémy s chrbtom. Sedadlo sa nachádza vo výške 690 mm. Dá sa s ním tak prejazdiť stovky kilometrov bez bolestí. Akurát pri výške jazdca 200 cm je trochu problém s kolenami. Motocykel je kompaktný, prepletanie sa pomedzi autá v mestskej premávke nie je žiadny problém a na semaforoch tak štartujete vždy ako prví.

Aj napriek nižšej kubatúre sa s ním nemusíte báť vybehnúť aj na diaľnicu, či obiehať na prvotriedkach. Slimák to teda určite nie je. Pri plnom obsadení dvomi jazdcami samozrejme na dynamike mierne stráca. Vďaka jeho nízkej hmotnosti – 191 kg – s ním nebudú mať problém ani nežnejšie jazdkyne ba dokonca pri našom testovaní sme ich na cestách stretli hneď niekoľko priamo na modeli Rebel 500. A povieme vám teda, ten pohľad stál za to. Tento baby-bobber je pre bikerky ako stvorený.

Štvortaktný radový dvojvalec ponúka výkon 46 koní. Vďaka nádrži s objemom 11,2 litra a spotrebe okolo 3,5l na 100 km, prejdete na jedno natankovanie v pohode 300 km.  Nám sa podarilo jazdiť so spotrebou 3,8 litra. No pravdou je, že sme jazdili štýl plyn-brzda, čiže pri normálnejšej jazde by sme to dali aj za menej. Modelu nechýba samozrejme ABS či LED-kový predný svetlomet. Ten si zachoval kruhový tvar podľa vzoru historických modelov s označením REBEL. LED-displej je umiestnený tak, že je dokonale viditeľný aj počas jazdy. Jeho retro dizajn podčiarkuje okrúhle prevedenie. Okrem údajov o rýchlosti, čase, prejdených kilometroch či spotrebe, tu môžeme vidieť aj zaradený rýchlostný stupeň. Chýba informácia o dojazde čo by nám niekedy dosť pomohlo.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Cenovka tohto modelu je 6150 eur. Vďaka tomu sa môže dostať ku širokej palete zákazníkov. Motor poskytuje dostatočný výkon nie len na mestskú jazdu, ale aj mimo nej. Rebel 500 je vhodný aj pre držiteľov vodičského oprávnenia A2. A naše hodnotenie? Imidžovka pre jednotlivca i dvojicu. Za jej zvukom sa aj bez doplnkového výfuku od Akrapoviča otáčajú okoloidúci. Vďaka nízkej spotrebe dokonale nahradí dochádzanie do práce automobilom. Pre vysokého jazdca je však trošku malý kvôli čomu dokážu trpieť kolená. Je ideálny pre ľahšie a menšie motorkárky, ktorým chutí jazda na dvoch kolesách.

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button