Automobily

Ako vyzerá vylepšená dokonalosť? Ako upravený Rolls-Royce Ghost Mansory

Mansory Ghost

Rolls-Royce, synonymum luxusu. Dá sa na ňom niečo ešte vylepšiť? Podľa bežných smrteľníkov asi nič. Ale podľa luxusného nemeckého úpravcu Mansory, veľmi veľa! Mansory so ako svoj posledný projekt zobralo na paškál Rolls-Royce Ghost a spravilo z neho ešte jedinečnejší stroj. Pýtate sa, či sa to dá? Tu je dôkaz…

Upravený nielen dizajn, ale aj motor…

 Vďaka úpravám 6,75 litrového dvanásťvalca dosahuje Mansory Ghost výkon 720 koní s krútiacim momentom 1020 Nm.

Rolls-Royce Ghost už z výroby vychádza ako jedinečný luxusný automobil prešpikovaný tými najkvalitnejšími materiálmi. Pre mnohých predstavuje piedestál prémie a luxusu. Avšak nájdu sa aj takí, ktorým “základná” verzia jednoducho nestačí. Potom prichádza na scénu nemecká dielňa Mansory, ktorá vytvorí aj z už bez tak dokonalého, ešte dokonalejšie. Ukážkou nemeckého ponímania jedinečnosti je aj Mansory Ghost.

Upravený Rolls-Royce Ghost dostal nový športovejší vzhľad. Jedinečný bodykit obsahuje karbónovú kapotu, športovejšie nárazníky vpredu i vzadu, uhlíkové spojlery, prahy, difúzory výfukového systému či do detailu prepracované výrazné čierne kolesá odeté do čierneho lesku s oranžovým stredom, ako inak, vytvorené na zákazku priamo pre tento model. Oranžová farba v spojitosti so zlatou sa nasťahovala do loga či do podsvietenia masky modelu Ghost.

Interiér, rovnako ako aj exteriér, dostal veľkú mieru športových doplnkov. Z luxusného auta tak Mansory spravilo luxusný športový voz pre voľný čas i reprezentáciu. Oranžová farba sa nasťahovala aj dovnútra. Čierny “klavírlak” zdobí prístrojovú dosku. Kožené čalúnenie je odeté do kontrastnej bielo-oranžovej farby Orange Mandarin. Do oranžovej kože sa obliekol aj volant, stredový tunel či výplň dverí.

Ak by sme čakali, že Mansory sa pohralo len s dizajnom vonkajšku či vnútrajšku modelu Rolls-Royce Ghost, trošku by sme nemeckú dielňu podcenili. Tentokrát sa totižto obula aj do 6,75 litrového dvanásťvalca, ktorému dodala dvojicu celkom nových turbodúchadiel, vylepšenú riadiacu jednotku ako aj športový výfuk so športovými katalyzátormi. Vďaka týmto úpravám dosahuje Mansory Ghost výkon 720 koní s krútiacim momentom 1020 Nm. Paráda. Z nuly na stovku športová luxusná limuzína vystrelí za 4,4 sekundy. Netreba zabúdať, že má takmer dva a pol tony. Cenovku nového nemeckého diela Mansory Ghost žiaľ nepoznáme. Budúceho majiteľa takéhoto stroja však cena zaujímať nemusí.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button