Info

Ak musíte cestovať autom radšej spozornite!

SHMÚ vydáva opäť výstrahy prvého a druhého stupňa. Informácie sú čerpané z webu SHMÚ (Slovenského Hydrometerologického Ústavu). Štvrtok 11.2.2021 by mal byť kritickým dňom pre motoristov. Na cestách nás môžu potrápiť nie len snehové jazyky či záveje, ale aj poľadovica!

Poľadovica sa môže tvoriť podľa SHMÚ vo všetkých krajoch Slovenska okrem Žilinského kraja a to od štvrtka 11.2.2021 od ôsmej hodinny rannej. Výstraha prvého stupňa pred tvorbou závejov a snehových jazykov na cestách platí od piatka 12.2.2021 od obeda 12.00 hod. pre celé Slovensko!

V Bratislavskom kraji platí momentálne výstraha prvého stupňa pred vetrom od štvrtka 11.2.2021 od druhej hodiny rannej. Rovnako platí aj pre Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj. Vo východnejších krajoch, presnejšie v Košickom a Prešovskom výstraha začne platiť až od piatka 12.2.2021 od druhej hodiny rannej.

Pred silným vetrom vydal SHMÚ výstrahu druhého stupňa pre Košický kraj. Tá bude platiť od štvrtka 11.2.2021 od druhej hodiny rannej do obeda 12.00 hod. Vietor tu môže v nárazoch dosahovať rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu. Pre ľudí pohybujúcich sa v exteriéri môže nárazový vietor znamenať zvýšené nebezpečenstvo.

SHMÚ ďalej vydáva výstrahu prvého stupňa aj pred snežením a to v Bratislavskom kraji od štvrtka 11.2.2021 od druhej hodiny rannej a pre Trenčiansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj od štvrtka 11.2.2021 od ôsmej hodiny rannej.

Ak nemôžete vašu cestu autom v spomínaných časoch obmedziť, vyzývame vás k zvýšenej opatrnosti a obozretnosti za volantom.

Michaela Kovačicová

Keby som tak mohla, mala by som stále zbalený kufor a cestovala krížom krážom, letom svetom. Cestovanie je moje hobby a každú voľnú chvíľu sa vyberiem objavovať nové známe aj neznáme kúty sveta.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button