Automobily

600 zdivočelých pick-upov Shelby vyráža na americké cesty

Shelby F-150 SuperSnake 2021

Pretekársky pick-up sa dočkal vylepšení. Áno, čítate dobre! Pick-up, s ktorým do terénu nevleziete ani omylom, a jeho živnou pôdou je, aj napriek jeho rozmerom a primárnemu určeniu, pretekársky okruh. To je najnovší Shelby F-150 SuperSnake 2021. Od svojho predchodcu sa nelíši len ďalšími piatimi koňmi pod kapotou navyše, ale aj výraznejším bodykitom či vylepšeným podvozkom.

Na okruhu by popreháňal aj európske plnokrvné športiaky…

Cenovka šialeného stroja v najvyššej výbave, so štyrmi dvermi bude 113 680 dolárov.

Automobily z rady pick-upov boli primárne od svojich začiatkov určené na ťažkú prácu. Ľudia v dobe ich prvého uvedenia do premávky ani neuvažovali o tom, že by sa niekedy mohli v budúcnosti stať štýlovými, či dokonca športovými až pretekárskymi štvorkolesovými “zbytočnosťami”, ktoré sú určené len na zábavu a pretŕčanie sa v spoločnosti. Nuž, doba pokročila a americké pick-upy sú dnes akýmsi ukazovateľom statusu, štýlu a nespútanej sily. Príkladom monštruózneho stroja, ktorý do terénu nikdy nepáchne, no na okruhu by vyzvŕtal aj drahšie európske športiaky, je najnovší výtvor nesúci meno Shelby F-150 SuperSnake 2021.

Základom Shelby F-150 SuperSnake 2021 je samozrejme Ford F-150 XLT Lariat 4×4, ktorý dostal od renomovaného úpravcu amerických strojov výrazný bodykit a dokonale prekopaný motor. Od predchádzajúcej verzii je ešte o 5 koní silnejší a výkon jeho osemvalca je tak až 775 koní. Nový F-150 SuperSnake dostal pod kapotu aj nový kompresor s vylepšenými komponentami. Výfukový systém Borla sa zas postará nielen o čo najmohutnejší zvuk, ale aj o čo najlepšie odvádzanie spalín z mohutného osemvalca. Úprav sa oproti predchádzajúcej verzii dočkal aj podvozok, ktorý dostal nové pružiny aj tlmiče vpredu a nastaviteľné tlmiče vzadu. “prerábkou” prešlo aj kompletne zavesenie kolies so všetkými jeho časťami. Konštruktéri samozrejme nezabudli ani na brzdy. Automobil stojí na 22-palcových diskoch, s cestnými pneumatikami, s ktorými by ste v teréne veľa vody nenamútili aj napriek pohonu všetkých štyroch kolies, ktorým Shelby F-150 SuperSnake 2021 stále disponuje.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V obrovskom interiéri nájdeme mohutné kožené sedačky v dvojfarebnom prevedení. Nechýbajú ani tmavé fólie na sklách, špeciálne koberčeky či početné plakety, nápisy a výšivky, ktoré poukazujú na výnimočnosť tohto svalnatého pick-upu. Shelby plánuje vypustiť na cesty obmedzený počet modelu Shelby F-150 SuperSnake 2021, konkrétne 600 kusov. Jedna polovica bude ponúkaná s dvojdverovou a druhá polovica so štvordverovou kabínou. Cenovka šialeného stroja v najvyššej výbave, so štyrmi dvermi bude 113 680 dolárov. Komu by však táto suma nevyhovovala, môže siahnuť po menej výkonnom modeli so 400 koňmi s cenovkou 105 708 dolárov za štvordverový a 98 690 dolárov za dvojdverový variant.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button