Automobily

300 limitovaných kusov s maximálkou 300 km/h! Také sú žihadlá Audi RS3 Performance Edition

Audi RS3 Performance Edition

Nemecká značka so štyrmi kruhmi na nose predstavuje svoju ostrú limitovanú edíciu drobného, no svalnatého modelu. Audi prichádza s modelom RS3 Performance Edition. Jeho maximálka dosiahne hranicu 300 km/h a paradoxne, 300-vka bude aj číslo označujúce počet kusov, ktoré sa v tejto edícii dostanú na cesty. Z 2,5 litrového prepĺňaného päťvalca vytlačí výkon až 299 kW (407 koní). Bude to teda poriadna raketa a v meste i mimo neho dokáže spraviť poriadny rozruch.

Malé Audi s parametrami športiakov Porsche…

Maximálny výkon je dostupný o 100 otáčok vyššie a krútiaci moment 500 Nm je dostupný taktiež v širšom rozmedzí otáčok.

Zvýšený výkon dosiahla automobilka Audi vďaka niekoľkým úpravám motora. Tak napríklad inštalácia upraveného výfuku či zväčšenie turbodúchadla s generovaným tlakom 1,6 baru dokázali vytlačiť výkon tam, kde ho môžeme vidieť pri cieľavedomej limitke Audi RS3 Performance Edition. Maximálny výkon je dostupný o 100 otáčok vyššie a krútiaci moment 500 Nm je dostupný taktiež v širšom rozmedzí otáčok. Pohon sa realizuje na všetkých štyroch kolesách. Silu motora na ne prenáša sedemstupňová automatická prevodovka S-Tronic. Z nuly na stovku dokáže Audi RS3 Performance Edition vyštartovať za 3,8 sekundy. Táto hodnota sa dá porovnať s niektorými modelmi Porsche. Automobilu nechýba ani vylepšený športový podvozok, vybavený adaptívnymi tlmičmi.

Automobil je postavený na 19-palcových diskoch, ktoré sú obuté v pneumatikách semi-slick Pirelli P-ZERO Trofeo-R s rozmermi 245/35 vpredu a 265/35 vzadu. Z maximálnej rýchlosti do stavu pokoja Audi RS3 Performance Editiondostanú karbón-keramické brzdové kotúče so šesťpiestovými strmeňmi vpredu. Brzdy sú o 10 kilogramov ľahšie a sľubujú vyššiu tepelnú odolnosť. Strmeňe sú lakované namodro a korešpondujú tak s interiérom modrého hatchbacku.

S farbou exteriéru ladí aj farebné prevedenie interiéru. Modrý hatchback, ktorý automobilka zvolila ako reprezentačným automobilom, dostal škrupinové športové sedadlá. V kabíne sú vo veľkom zastúpené mikrovlákna Dynamica či koža Nappa. Čiernu farbu dokonale dopĺňajú kontrastné modré prvky ako prešívanie, či modrá časť volantu. Nechýbajú ani početné plakety so symbolom RS aby mali pasažieri stále na očiach, v akom žihadle sa práve vezú. K dispozícii bude aj plaketa s poradovým číslom vozidla z imitovanej edície. A aká bude cena limitovaného 300-kusového špeciálu Audi RS3 Performance Edition? Hatchback bude štartovať na hodnote 75 000 eur a sedan bude o 2000 eur drahší. Prvé modeli by sa k prvým zákazníkom mohli dostať už začiatkom budúceho roka.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button