Automobily

Znižovanie emisií? Boh pick-upov odpovedá: “Nie, vďaka!”

Rezvani Hercules 6x6

Automobilka Rezvani predstavuje monštruózny pick-up s označením Hercules 6×6. Je to voľné pokračovanie príbehu o modeli Rezvani Tank, z ktorého pobral technologické vybavenie. Jeho platforma konštrukčne čerpá z modelu Jeep Gladiator s originálnym prístupom konštruktérov značky Rezvani. Nie nadarmo mu interne hovoria aj “boh pick-upov”.

Korba základu z modelu Jeep Gladiator bola predĺžená na 2438 mm. Aby sa dokázala využiť naplno, model Hercules dostal aj tretiu nápracu. Zdá sa vám že ste už podobné monštrum niekedy videli? Zdá sa vám dobre. Hercules 6×6 sa poriadne podobá na trojnápravový model Mercedes G 63 AMG 6×6.

Radikálne znižovanie emisií pri tomto mastodontovi nehrozí…

Na želanie konštruktéri vedia osadiť upravený agregát z modelu Dodge Challenger SRT Demon s prevŕtanými valcami na objem 7,0 litra, s výkonom 1300 koní a krútiacim momentom 1341 Nm.

Okrem predĺženej korby sa konštruktéri vyhrali aj s panelmi automobilu. Unikátne tvary spravili z tohto automobilu jedinečný stroj. Tak isto dostal Hercules 6×6 aj vlastné predné i zadné svetlomety, svetelnú rampu či orámovaný nárazník. Nechýbajú masívne terénne 37-palcové pneumatiky obuté na bronzových diskoch.

Interiér je podobný s modelom Jeep Gladiator no je tu badať aj značnú časť úprav z dielne Rezvani. K dispozícii je napríklad 9-palcová obrazovka s vlastným infotainmentom, konektivita so zariadeniami Apple ako aj jedinečné čalúnenie.

Zaujímavejšími zmenami sú však tie, ktoré nie je na prvý pohľad vidieť. A to sú agregáty. Svet sa zmieta v šikane zo strany zástancov radikálneho znižovania emisií v automobilovom priemysle. Rezvanie Hercules 6×6 im všetkým posiela len veľký úsmev.

Pod jeho kapotou sa ukrývajú obrie motory. Základom je 3,6 litrový šesťvalec Pentastar s výkonom 213 kW a krútiacim momentom 353 Nm. Naftu reprezentuje 3,0 litrový šesťvalec EcoDiesel s výkonom 194 kW a krútiacim momentom 600 Nm. Nechýba ani osemvalcové HEMI s objemom 6,4 litra a výkonom 373 kW. Vrcholom je osemvalcový špeciálne upravený agregát z modelu Dodge Challenger SRT Demon. Ten na želanie konštruktéri osadia v plnej paráde dokonca s prevŕtanými valcami na objem 7,0 litra. Ponúka výkon 969 kW čo je viac ako 1300 koní s krútiacim momentom 1341 Nm. O prenos sily na kolesá sa stará osemstupňový automat z modelu RAM 1500 TRX. Náhon sa realizuje na všetkých šesť kolies s možnosťou voľby medzi režimami 6×6, 6×6 a 6×2. Nechýba uzávierka diferenciálu.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pre vojenských fanatikov bude k dispozícii špeciálna úprava Military Edition, ktorá disponuje kevlarovým pancierovaním, nepriestrelnými sklami, ochranou podvozku pre výbuchmi či ochranou pred elektromagnetickým výbojom. V špeciálnej výbave sa dá nájsť aj systém nočného videnia, systém možnosti zadymenia priestoru, termovízia, systém oslňujúcich svetlometov na oslepenie protivníka. V interiéri automobilu nechýbajú ani plynové masky pre celú posádku či výbava na poskytnutie prvej pomoci.

Cena boha pick-upov, modelu Rezvani Hercules 6×6, začína v základe na hodnote 225 000 USD. Verzia Militari Edition štartuje na 325 000 USD. Pri špeciálnej edícii so sedemlitrovým vŕtaným motorom si treba pripraviť až 620 000 USD. Samozrejme každá jedna špecializovaná úprava podľa predstáv budúceho majiteľa dokáže cenu tohto stroja navýšiť o ďalšie desiatky ba aj stovky tisíc dolárov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button