Domáce cestyInfo

Výsledky ankety Auto roka 2024! Prvé miesto s prehľadom ovládol elektromobil

Auto roka 2024 na Slovensku

Pätnásťčlenná porota vybraných motoristických novinárov sa stretla už po 28-krát, aby zvolili slovenské auto roka. Pri posledných testovacích jazdách vybraných finalistov sa rozhodlo! Výsledky prekvapia, potešia, ale aj nahnevajú. Aby sme si pripomenuli, ako táto slovenská anketa funguje, spomenieme, že porota je zložená z 15 slovenských motoristických novinárov, z ktorých každý má k dispozícii 25 bodov, ktoré následne podľa svojho uváženia rozdáva automobilovým finalistom. Jednému modelu môže však dať maximálne 10 bodov a oceniť musí aspoň trojicu automobilov. Ktorý z finalistov najviac očaril porotu?

Kia EV9 výrazne preskočila konkurenciu…

Bodový rozdiel medzi prvým a druhým automobilom bol výrazný.

Porota mala k dispozícii na porovnávací test až 8 finálových modelov, ktoré sú vybrané z noviniek pre najbližšie obdobie. Sú to ich základné verzie. Prevedenia ako kombi, kupé či kabrio, sa nehodnotia. Otestované boli na 14 km dlhej trati, ktorá je zložená z rôznych ciest rôznej kvality a významu a nachádza sa v okolí Bratislavy. Ako teda 15 členov poroty rozhodlo?

Pozrite si výsledky automobilov, ktoré sa dostali do finále slovenskej ankety Auto roka 2024:

Kia EV9 97 bodov
Honda CR-V 66 bodov
Hyundai Ioniq 6 65 bodov
Mercedes-Benz Triedy E 42 bodov
Toyota Prius 32 bodov
BMW 5 24 bodov
Hyundai Kona 18 bodov
Renault Austral 6 bodov

Gratulujeme modelu Kia EV9 k víťazstvu. Akému automobilu by ste titul Auto roka 2024 na Slovensku udelili vy?

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button