Automobily

Volkswagen ID.X Performance Concept príde ako 550-koňový elektromobil s agresívnym aerokitom

Volkswagen ID.X Performance Concept

Nadchádzajúci elektrifikačný nápor Volkswagenu na svoje novinky zahŕňa rad výkonných elektromobilov. Len nedávno sme predstavili ID. Concept GTI na výstave v Mníchove a tiež modely ID. Buzz a ID.3 dostanú vylepšenia výkonu s označením GTX. Teraz sa však Volkswagen orientoval naplno na výkon so špecializovaným koncepčným vozidlom s výstižným názvom ID.X Performance. Na základe sedanu ID.7 má ID.X Performance so svojím náprotivkom vizuálne len veľmi málo spoločného, okrem základného tvaru. Predná časť sa vyznačuje divokou veľkou čiernou mriežkou na spodnej časti nárazníka a zodpovedajúcimi vetracími otvormi v každom rohu. Nechýba ani difúzor z uhlíkových vlákien a červené lemovanie v štýle GTI, ktoré obklopuje celé vozidlo. Robustný čierny plast pokrýva podbehy kolies, v ktorých je uložená sada 20-palcových športových diskov so špeciálnou pretekárskou pneumatikou.

Volkswagen pokračuje v elektrickej ofenzíve…

Dva elektromotory konceptu Volkswagen ID.X Performance aktuálne dávajú celkový výkon 550 koní (411 kW).

Zadná časť nesie masívny zadný spojler na vrchu veka batožinového priestoru s veľkorysým difúzorom z uhlíkových vlákien v spodnej časti nárazníka a rovnakým červeným lemovaním z prednej časti a bokov vozidla, ktoré sa tiahne aj dozadu. Celé auto sedí o 60 mm nižšie ako model Volkswagen ID.7.

Pokiaľ ide o výkon, koncept ID.X využíva architektúru MEB, ktorá je základom takmer všetkých moderných elektrických modelov Volkswagen, pričom dva elektromotory konceptu aktuálne dávajú celkový výkon 550 koní (411 kW). A rovnako ako ID.7, aj koncept ID.X Performance má možnosť rýchleho jednosmerného nabíjania až 200 kilowattov.

Samozrejme, nie je potvrdené, že sa tento koncept niekedy dostane do výroby, ale predstavení koncernu Volkswagen už potvrdil horúcejší elektrický model ID.7 GTX s agresívnymi akcentmi, vylepšenou aerodynamikou a dúfajme, že aj s väčším výkonom. Koncept Volkswagen ID.X Performance bude medzitým vystavený na medzinárodnom ID. Treffen show, ktorá sa aktuálne koná vo švajčiarskom Locarne do 9. septembra.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button