Automobily

Unimog TenereX z Hellgeth Engineering je pripravený na ďalšiu expedíciu

Profesionálni kemperi, nadšenci nákladných áut a hľadači dobrodružstiev sa stretli na veľtrhu Adventure & Allrad v Bad Kissingene, ktorý sa konal od 30. mája do 2. júna 2024. V stánku Hellgeth Engineering (vonkajšia plocha, M16) sa mohli dozvedieť viac o Unimogu ako základnom vozidle a širokých možnostiach montáže a prestavby. Na mieste boli prítomní aj odborníci z Mercedes-Benz Special Trucks.

Tento Unimog je stvorený pre zážitky…

Kompaktné rozmery a malý polomer otáčania uľahčujú jazdu na úzkych a kľukatých horských cestách.

Unimog, známy svojou terénnou mobilitou a robustnosťou už viac ako 75 rokov, môže byť s pomocou Hellgeth vybavený ako obytné a expedičné vozidlo a umožňuje cestovať ďaleko od davov turistov. Vodič a pasažieri môžu skúmať vzdialené krajiny na dvoch osiach, ktoré vidí len veľmi málo ľudí.

Päť z vystavených terénnych vozidiel bolo značky Unimog TenereX. Hellgeth môže zákazníkom dodať toto a podobné vozidlá pripravené k okamžitému odjazdu v podstate ihneď. Šiestym vozidlom na stánku bolo špeciálne vozidlo pre Rely Dakar.

Vrcholným vozidlom v stánku Hellgeth bol Unimog TenereX založený na sérii Unimog U 4023. Názov vozidla je odvodený od tuarégskeho slova pre „krajinu tam vonku“, Ténéré. Niet sa teda čo čudovať, že s expedičným vozidlom, vybaveným zapínateľným pohonom všetkých kolies, ako aj pozdĺžnou a diferenciálnou uzávierkou, systémom kontroly tlaku v pneumatikách a brodivosťou až do 1,2 metra, možno preskúmať a prejsť aj odľahlé oblasti.

Kompaktné rozmery a malý polomer otáčania uľahčujú jazdu na úzkych a kľukatých horských a lesných cestách. Dlhá dráha odpruženia s vinutými pružinami tiež absorbuje prudké nárazy predtým, ako sa prenesú do kabíny vodiča. V kombinácii s prerobenou obývacou kabínou s kuchyňou, kúpeľňou a manželskou posteľou je TenereX pohodlným domovom na cestách.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Vďaka detailnému plánovaniu ponúka trojbodová montovaná konštrukcia ľahký kufor, dostatok miesta a správne vybavenie na to, aby ste mohli dobre spať, sprchovať sa, variť, užívať si a relaxovať aj mimo civilizácie. Na palube je veľká nádrž na čerstvú a úžitkovú vodu, ako aj solárne panely pre sebestačnú výrobu elektrickej energie a výber medzi elektrickým alebo plynovým sporákom. Celá konštrukcia je vyrobená výhradne v Nemecku.

Hellgeth ponúka expedičné vozidlá a obytné automobily na báze Unimog, ktoré majú povolenú celkovú hmotnosť 7,5 tony, a preto je na ne potrebný C-čkový vodičák. Kompletné vozidlá z Hellgethu sú k odberu ihneď a sú postavené doslova na kľúč. Stánok M16 na výstave Abenteuer & Allrad by mohol byť priamym východiskovým bodom ďalšej exkurzie s upraveným Unimogom.

Unimogy s nadstavbami Hellgeth sú schválené spoločnosťou Mercedes-Benz Special Trucks. V prípade potreby sa dielne medzinárodnej siete servisov nákladných vozidiel Mercedes-Benz postarajú o to, aby sa vozidlo dostalo späť na cesty, do hôr alebo do púšte – kamkoľvek budete chcieť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button