Automobily

Terénny camper z Kalifornie! Alpha predstavuje koncept obytného terénneho prívesu Camp

Alpha Camp

Kalifornská spoločnosť Alpha Motor Corporation si pre túto letnú sezónu pripravila nový koncept zaujímavého terénneho obytného prívesu, ktorý zakvačila za svoj cieľavedomý off-road s označením Alpha Rex. Obytný príves, ktorý sa nezľakne ani tých najťažších podmienok, dostal názov CAMP. Ak by sme si mysleli, že je to označenie jeho primárneho určenia, nebudeme ďaleko od pravdy no trochu sa predsa len mýliť budeme. CAMP je totižto skratka anglického popisu Collaborative Adventure Mobility Platform. Na jeho príprave sa podieľalo hneď niekoľko amerických firiem. Zatiaľ bol predstavený len v digitálnej podobe no veríme, že pri značke Alpha sa na cesty dostane už v blízkej budúcnosti.

Alpha spojila sily so zaujímavými značkami…

Alpha Rex je off-roadový model, ktorý poskytne majiteľom neopísateľný zážitok pri jazde terénom ako aj ikonický dizajn modelov Bronco zo šesťdesiatych rokov.

Obytný príves Alpha Camp vznikol v spolupráci Alpha Motor Corporation s ďalšími zaujímavými menami automobilovej súčasnosti a to so značkami Black Rhino Wheels, Equipt Expedition Outfitters, Rolling Stone Korea či Onys Coffee Lab. Ako základ celej zostavi zobrali off-roadový špeciál Alpha Rex, za ktorý zakvačili off-roadový prívesný vozík, ktorý dostal radu zaujímavých technologických riešení a doplnkov, ktoré spríjemnia pobyt v kempe či v horách každému náruživému turistovi či novodobému nomádovi.

Alpha Rex je off-roadový model, ktorý poskytne majiteľom neopísateľný zážitok pri jazde terénom ako aj ikonický dizajn modelov Bronco zo šesťdesiatych rokov. O jeho pohon sa stará buď jeden elektromotor (v prípade zadokolky( alebo dva elektromotory (v prípade štvorkolky). Akumulátor poskytne dojazd 420 km. Z nuly na 100 km/h zrýchli moutný off-road za 6,2 sekundy. Automobil dostal trubkový rám, LED-prídavné svetlomety, záhradku na streche, 17-palcové kolesá s terénnymi pneumatikami BF Goodrich Mud Terrain KM3 ako aj ďalšie drobnosti, ktoré ho ešte viac pripravia na tie najnáročnejšie povrchy. Jeho dĺžka je 4828 mm, výška 1720 mm a šírka 1900 mm. V jeho vnútri sa odvezie štvorica pasažierov. Jeho majiteľ môže využiť aj jeho 1226 litrový batožinový priestor (po odstránení zadného radu sedadiel), nachádzajúci sa pod skladacou strechou. Aby sme však nepísali len o “ťahači” a teda o automobile, ktorý za sebou ťahá novinku z dielne Alpha, musíme sa už konečne zamerať na samotný príves Alpha Camp.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Zaujímavý koncept obytného prívesu do terénu Alpha Camp vo svojom vnútri ukrýva relatívne priestrannú posteľ, piknikový stôl so stoličkami, či ďalšie spacie miesta, ktoré vzniknú po rozložení stanu, ktorý sa nachádza na streche prívesu. Projekt Alpha Camp tak nie je len obytným prívesom, ale aj dostatočne veľkým stanom, ktorý kapacity prívesu rozšíri o poriadny kus. K tejto výbave bude možné dokúpiť aj ďalšie vybavenie, ktoré by sa malo prevážať v prívese no jeho použitie by malo byť primárne vo voľne stojacom stane. Sú to grilly, úložné boxy, ďalšie stoly a stoličky a podobná výbava. Ako je už z obrázkov viditeľné, koncept Alpha Camp sa momentálne predstavuje len v digitálnej podobe. Ďalším krokom kalifornskej spoločnosti je postaviť rukolapný exemplár, z ktorého by teoreticky v budúcnosti mohol vzniknúť aj sériový produkt. Či tomu tak bude a kedy by tomu tak mohlo byť, je zatiaľ neznáme.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button