Motocykle

Taliansky dvojvalec z jogurťáku do naháča

Aprilia Tuono 660

Z jogurťáku do naháča. Aj tak by mohli fanúšikovia talianskej motocyklovej dielne Aprilia popísať príchod dvojvalcového motoru z bajku RS 660 do novinky Aprilia Tuono 660. Hoci poriadne nabúšené 1,1 litrové vidlicové štvorvalce dokážu poblázniť milovníkov rýchlosti, ani menší dvojvalec nie je oproti nim žiadne “béčko”. Dvojvalcový motor sa vo svojej poslednej verzii objavil v okapotovanom superšporte RS 660 predstavil pre dvomi rokmi. Fanúšikovia si želali, aby ho mohli osedlať aj na odhalenom ráme. Vďaka veľkému záujmu dnes prichádza nový dvojvalcový model Aprilia Tuona 660.

Dvojvalcový radový motor dodá motocyklu výkon 95 koní. Pre 183 kilový náháč (s náplňami) je to slušná nálož. Vďaka výkonnému hoci len dvojvalcovému motoru bude s novou Tuonou zábava nie len na okruhu, ale s homologizáciou pre bežnú premávku, aj na bežných cestách. Odhalenie motockla sa kvôli momentálnej pandemickej situácii nekonalo na veľkom motosalóne. Škoda. Aprilia Tuono 660 bola odhalená pomocou online udalosti 7. januára.

Priškrtená verzia aj pre bajkerov s kategórie A2…

Dokonalá aerodynamika motocykla bola ladená v aerodynamickom tuneli.

Tuono 660 svojimi tvarmi pripomína väčších súrodencov a nasleduje tak dizajnovú líniu, ktorú taliansky výrobca zvolil pre svoju momentálnu modelovú radu. Rám je odliaty z hliníku, vďaka čomu si motocykel udržal nízku hmotnosť. Aj keď sa Tuono 660 radí do kategórie Naked Bikes (naháče), nie je naháčom v plnom zmysle slova. To však vôbec nevadí agregátu, ktorý dokonale vykúka zo strán bajku vo svojej celej kráse. Predná časť bola aerodynamicky vyladená vo veternom tunely. Nechýbajú na nej ani ostré LED svetlomety. Riadidlá sú postavené vyššie. Nad nimi sa nachádza farebný displej. Jazdec si môže zvoliť podľa svojich preferencií jeden z piatich jazdných štýlov. Nastaviteľné odpruženie pochádza z dielní značky KYB. Z technologických vymožeností nechýba ABS, tempomat či elektronický plyn.

Nový model Aprilia Tuono 660 sa bude predávať záujemcom v troch farebných prevedeniach: Acid Gold, Concept Black a Iridium Grey. Vďaka možnosti objednania priškrtenej verzie s výkonom 35 kW si na stroji Tuono 660 budú môcť zajazdiť aj mladší jazdci s vodičským oprávnením A2, aj keď si na plný potenciál neobmedzenej verzie budú musieť ešte chvíľu počkať.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button