Automobily

Štýlový elektromobil za 20 000 eur? Volkswagen prichádza s odpoveďou v podobe ID.Life

Volkswagen ID.Life

Mníchovský autosalón prináša odhaľovanie mnohých nielen odvážnych konceptov, ale aj predprodukčných automobilov, ktoré budeme mať možnosť vidieť onedlho aj na našich cestách. Jedným z nich je aj štýlový elektromobil Volkswagen ID.Life, ktorý by sa na trhu mohol objaviť už v roku 2025. Jeho obrovskou prednosťou je cena. Volkswagen ho plánuje predávať za 20 000 eur!

Bio a recyklované materiály…

Volkswagen ID.Life dostal namiesto štandardných spätných zrkadiel kamery, ktoré premietajú obraz na prístrojovú dosku.

Najnovší koncept modelu Volkswagen ID.Life je minimalistický, môžeme povedať aj retro automobil, ktorý má získať množstvo zákazníkov na svoju stranu hlavne vďaka svojmu pohonnému ústrojenstvu a nízkej cene. Neponúkne síce množstvo ozdobných detailov, ale umožní napríklad majiteľovi výber individualizovanej odnímateľnej strechy z tkaniny so vzduchovými komorami. Volkswagen sa pochválil množstvom častí modelu ID.Life vyrobených z prírodných či recyklovaných materiálov. V laku sa nachádzajú drevené triesky, tvrdidlá majú prírodný základ, tkanina na strechu je vyrobená z recyklovaných PET fliaš. Na pneumatiky boli zas použité biomateriály ako bio olej, prírodný kaučuk či ryžové otruby.

Interiér po vzore zovňajška rovnako predstavuje nemecký vrchol využívania recyklovaných či prírodných materiálov. Nechýba drevo v kombinácii s materiálom Artvelours Eco, použitým na čalúnenie sedadiel a výplní dverí. Ale materiály nie sú tým najzaujímavejším. Modulárny interiér je možné takmer šmahom ruky zmeniť napríklad na herňu, v ktorej nájdete herné konzoly či dataprojektor. Premietacie plátno sa dokáže vyrolovať z prístrojovej dosky. Zapojenie ďalších zariadení je možné vďaka 230V/16 A zásuvke. Predné sedadlá môžete tiež úplne sklopiť, rovnako aj tie zadné, a napríklad si do auta pridáte posteľ a máte tak k dispozícii domáce kino.

Podobne ako pri japonskom konkurentovi Honda e, aj Volkswagen ID.Life dostal namiesto štandardných spätných zrkadiel kamery, ktoré premietajú obraz na prístrojovú dosku. Všetky základné i tie rozšírené funkcie a systémy si nastavíte pomocou dotykového displeja. Stále však hovoríme, že vo veľa prípadoch je to skôr mínus ako plus. Dotykové plochy dostal dokonca aj multifunkčný volant, namiesto štandardných manuálnych tlačidiel. Navigačný systém nie je integrovaný, ale je ho možné mirrorovať z vášho smartfónu. Rovnako ako navigáciu, si z telefónu môžete zrkadliť aj hry, hudbu, filmy a iné médiá, na ktoré budete mať zrovna chuť. Dokonca si hry z telefónu môžete premietať aj na plátno v prístrojovke.

Nový elektrický koncept Volkswagen ID-Life je postavený na najmenšej modulárnej koncernovej platforme MEB. Je vybavené pohonom predných kolies. Elektromotor poskytne modelu výkon 234 koní. Vďaka nemu dokáže z nuly na stovku vyštartovať za 6,9 sekundy. Akumulátor dostal kapacitu 57 kWh. Vďaka nemu dokáže prejsť na jedno nabitie zhruba 400 kilometrov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button