Info

Spoločnosť Castrol sa dožíva 125 rokov a prichádza s novou stratégiou určenou pre budúcnosť

125 rokov Castrol

Rok 2024 je významný medzník – 125. výročie vzniku spoločnosti Castrol, globálneho lídra v oblasti mazív, súčasti skupiny bp. V čase, keď naša globálna značka oslavuje 125. výročie svojho založenia, spoločnosť predstavuje novú odvážnu stratégiu „Inovácie, výkonnosť, pokrok“, ktorou reaguje na meniace sa potreby zákazníkov, ako aj špeciálne pamätné logo 125. výročia, ktoré budeme používať po celý rok 2024 na podujatiach a sponzorských akciách po celom svete.

Nová stratégia značky Castrol…

Spoločnosť Castrol nadviazala výskumnú spoluprácu aj s Laboratóriom médií Massachusettského technologického inštitútu (MIT).

Svet mobility sa mení a spoločnosť Castrol má potenciál prispieť k tejto zmene. V roku 2023 dala spoločnosť Castrol svojej ikonickej značke nový vzhľad, aby signalizovala túto zmenu a vyjadrila svoje nové smerovanie.

Aby spoločnosť aj naďalej zostala na špičke inovácií a pripravená na budúcnosť, pokračuje v investíciách do svojich globálnych technologických centier v Číne, Nemecku a Amerike, a rieši aj plánovanú investíciu vo výške 60 miliónov USD do najmodernejšieho nového centra na testovanie batérií pre elektromobily (EV) a do analytického laboratória v Spojenom kráľovstve.

  • Inovácie: rozvoj riešení mobility, ktoré zefektívňujú pohyb ľudí a tovaru vďaka inovatívnym technológiám a záväzku dodržiavať zásady obehovosti zdrojov.
  • Výkonnosť: zameranie na pomoc pre zákazníkov spoločnosti Castrol z priemyselných odvetví a stroje, na ktoré sa spoliehajú, zlepšovanie výkonu a zvyšovanie efektívnosti ich aktivít.
  • Pokrok: skúmanie vzrušujúcich príležitostí a cesta postupnej diverzifikácie. K iniciatívam spoločnosti Castrol patria komplexné digitálne a servisné riešenia, ponorné chladenie dátových centier a tepelný manažment batérií. Tento do budúcnosti zameraný prístup zdôrazňuje odhodlanie spoločnosti Castrol ostať lídrom v oblasti inovácií.

V rámci piliera „Inovácie“ svojej stratégie už spoločnosť uviedla na trh rad pokročilých kvapalín Castrol ON EV vrátane prevodových olejov, tepelných kvapalín a plastických mazív pre elektromobily. Rastúci trh s elektromobilmi bude s najväčšou pravdepodobnosťou ešte mnoho rokov existovať súbežne s pretrvávajúcim dopytom po vozidlách so spaľovacími motormi a hybridoch. Cieľom spoločnosti Castrol je aj ďalej pomáhať pri zvyšovaní efektivity vozidiel so spaľovacími motormi a hybridných vozidiel a zároveň sa usilovať o vedúce postavenie v oblasti kvapalín pre elektromobily.

Spoločnosť Castrol sa zameria aj na uvádzanie produktov a predkladanie ponúk s vyššou obehovosťou vďaka opätovnému využitiu základových olejov používaných ako hlavná zložka mazív. Prevodový olej s vyššou obehovosťou sa už otestoval v extrémnom prostredí, keď tím Jaguar TCS Racing úspešne použil takýto olej značky Castrol vo svojich pretekárskych vozidlách Formuly E na pretekoch Monaco E-Prix 2023.

V rámci piliera „Výkonnosť“ našej stratégie bude spoločnosť Castrol podporovať svojich zákazníkov z oblasti priemyslu pri dosahovaní vyššej efektivity, zvyšovaní produktivity, zabezpečovaní obehovosti zdrojov a zvyšovaní hodnoty. Spoločnosť Castrol poskytuje služby automobilovému priemyslu, strojárenstvu, robotike, leteckému priemyslu a veternej energetike a v roku 2023 nadviazala spoluprácu so spoločnosťou SKF, aby predstavila svoju ponuku „Olej ako služba“ pre kovospracujúci priemysel. Umožňuje to opätovne použiť mazaciu kvapalinu, čím sa znižuje spotreba a zároveň zlepšuje výkon stroja.

Spoločnosť Castrol nadviazala výskumnú spoluprácu aj s Laboratóriom médií Massachusettského technologického inštitútu (MIT) s cieľom podporiť jeho program AstroAnt Payload. AstroAnt tvorí miniatúrny robotický roj určený na vykonávanie kontrol a diagnostických úloh na vonkajších povrchoch kozmických lodí, lunochodov a pristávacích modulov. Spoločnosť Castrol bude úzko spolupracovať s laboratóriom médií MIT na testovaní mazív v kvalite vyhovujúcej na použitie vo vesmíre, aby odolali extrémnemu prostrediu na povrchu Mesiaca.

Zatiaľ čo sa piliere „Inovácie“ a „Výkonnosť“ stratégie spoločnosti Castrol zameriavajú na posilnenie a rozvoj jej súčasných oblastí podnikania, iniciatívy „Pokrok“ vymedzujú nové oblasti, kde má spoločnosť príslušné vedomosti, schopnosti a odborné skúsenosti na dosiahnutie úspechu. Za nové rastové príležitosti považuje spoločnosť tepelný manažment a diverzifikáciu v odbore chladiacich riešení pre dátové centrá. Práce spoločnosti Castrol, zamerané na urýchlenie zavádzania ponorného chladenia pre efektívnejšiu a udržateľnejšiu prevádzku dátových centier, nabrali na obrátkach, keď spoločnosti GRC, Hypertec, Submer a výrobcovia počítačového hardvéru (OEM) schválili používanie kvapalín Castrol ON určených na ponorné chladenie.

Michelle Jou, generálna riaditeľka spoločnosti Castrol, na záver dodáva: „Pri oslavách 125 rokov si spoločnosť Castrol nielen pripomína minulosť, ale plánuje aj svoje smerovanie do budúcnosti. Naša stratégia „Inovácie, výkonnosť, pokrok“ stelesňuje naše odhodlanie urýchliť pokrok našich zákazníkov a pomôcť im čeliť výzvam zajtrajška. Naším cieľom je po novom rozvíjať našu hlavnú podnikateľskú činnosť, pričom chceme využívať svoje špičkové technológie a dôveryhodnú globálnu značku, aby sme zostali na čele v našom odbore. Vyvíjame ponuky s vyššou obehovosťou, aby sme zákazníkom pomáhali dosahovať ich ciele v oblasti udržateľnosti, a skúmame nové vzrušujúce rastové príležitosti aj mimo oblasti mazív. Je pre nás cťou posúvať 125-ročnú ikonickú značku Castrol vpred, aby slúžila meniacim sa potrebám zákazníkov a pripravila naše podnikanie na budúce úspechy.“

Zdroj: Tlačová správa Agility PR, Castrol

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button