Automobily

Sony predstavuje koncept nového elektrického SUV. Je už druhým konceptom tejto značky

Sony Vision-S 02

Svetový gigant vo výrobe elektroniky, značka Sony, prišla na veľtrh CES do Las Vegas nielen s hernými konzolami či inou konzumnou elektronikou, ale aj s úplne novým konceptom elektrického SUV pre rodinu. Vstupuje tak značka Sony do sveta elektromobilov? Najnovší koncept Vision-S 02 o tom hovorí jasnou rečou.

Sony sa môže stať silným konkurentom tradičných značiek…

Dvojica elektromotorov s výkonom každého po 200 kW, je umiestnená jeden pri prednej a druhý pri zadnej náprave.

Každoročná výstava CES v Las Vegas prináša nielen množstvo elektroniky a vynálezov budúcnosti, ale aj množstvo nových odvážnych elektrických konceptov, z ktorých by sa m ohli v budúcnosti stať produkčné stroje. Sony tento rok predstavila svoj už v poradí druhý koncept elektrického automobilu. Prvým bol elektrický sedan Vision-S 01, predstavený už v roku 2020. Dnes prichádza  Sony Vision-S 02. Elektrické SUV s dĺžkou 4895 mm a rázvorom 3030 mm. Jeho šírka je 1930 mm a výška 1650 mm. Aj napriek elektrickému pohonnému ústrojenstvu jeho hmotnosť nepresiahla hranicu 2500 kilogramov.

Kabína ponúkne dva varianty. Prvý je určený pre štvoricu pasažierov. Do druhého sa vmestí až sedem cestujúcich. SUV koncept Sony Vision-S 02 svojimi tvarmi pripomína svojho menšieho konceptového súrodenca. Pod kapotou SUV-čka Sony sa nachádza rovnaké pohonné ústrojenstvo ako pri menšom sedane. Dvojica elektromotorov s výkonom každého po 200 kW, je umiestnená jeden pri prednej a druhý pri zadnej náprave. Z nuly na stovku dokážu elektromotory rozbehnúť menší sedan za menej ako 5 sekúnd. Za koľko to zvládnu pri väčšom SU nie je známe. Vieme len, že by mali 2,5 tonový automobil dokázať rozbehnúť na maximálnu rýchlosť zhruba 180 km/h Sedan zvláda až 240 km/h.

Nový koncept SUV Sony Vision-S 02 nie je len ďalším projektom do šuplíka. Elektronický gigant Sony oznámil plán, že je rozhodnutý založiť divíziu Sony Mobility, ktorá by mala na starosti výrobu elektrických vozidiel. Značka Sony by tak vstúpila na trh s elektromobilmi. A vďaka vybudovanej celosvetovej základni zákazníkov by sa vo veľmi krátkom čase mohla stať veľmi silným konkurentom nielen americkej Tesly, ale aj európskych či čínskych výrobcov elektrických áut. Sme veru zvedaví, ako Sony uchopí svoju príležitosť.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button