Automobily

S touto dodávkou už tovar meškať nebude!

Volkswagen Transporter Sportline

Dodávky sú samé o sebe nie veľmi zaujímavé či pútavé automobily. Ak sa im však dodá premyslený športovejší bodykit, zrazu sa z nich stanú síce obrovské, no športovo vyzerajúce automobily. Rovnaký osud postihol aj Volkswagen Transporter, ktorý dostal športovejší vzhľad aj charakter vďaka dokonalým úpravám. Našli sme ho v ponuke s označením Volkswagen Transporter 6.1 Sportline. Vďaka nemu váš náklad už meškať nikdy nebude!

Nová maska chladiča dostala výrazný červený pásik, čo je odkaz na športovo ladené automobily nemeckého koncernu. Úpravami prešiel aj nárazník, rovnako tak v prednej ako i v zadnej časti. Vzadu sa nachádza aj nový spojler. Prahy športovo ladenej dodávky sú dokonca osvetlené. Podvozok konštruktéri znížili o 20 mm, čo dodávku robí síce športovejšiu no menej použiteľnú na prejazdy nerovnosťami s plne naloženým priestorom za sedačkami. Automobil Volkswagen Transporter Sportline stojí na 18-palcových hliníkových diskoch odetých do čiernej lesklej farby.

Koža a semiš nesmú chýbať…

Z nuly na stovku dokáže zrýchliť za 8,9 sekundy s maximálnou rýchlosťou 202 km/h..

Interiér automobilu preberá prvky výbavy Highline. Nechýba koža, semiš, vyhrievané predné sedadlá, digitálny prístrojový panel, klimatizácia, parkovacie senzory, parkovacia kamera vzadu či multimediálny systém Discover Media Navigation. V štandarde modelu Volkswagen Transporter Sportline Black Edition je k dispozícii aj infotainment Discover Media Pro s 9,2 palcovou dotykovou obrazovkou.  Dokonca naviac sa tu objavia aj čierne nášľapy, zatmavené zadné okná, tiež čierne disky ako aj tlmiče značky Eibach.

Pod kapotou športového vanu Volkswagen Transporter Sportline je ukrytý dvojlitrový dieselový štvorvalec s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 450 Nm. Prenos sily na kolesá zabezpečuje sedemstupňová dvojspojková automatická prevodovka. Z nuly na stovku dokáže zrýchliť za 8,9 sekundy samozrejme v nie plne naloženom stave. Jeho maximálna rýchlosť je 202 km/h.

Volkswagen Transporter Sportline zverejnil zatiaľ len svoje britské ceny. Základná športová verzia s kratším rázvorom začína na 42 940 librách. Dlhší rázvor dostanú záujemci za 43 795 libier. Verzia kombi s kratším rázvorom bude k dispozícii za 46 450 libier a s dlhším rázvorom za 47 305 libier. Vrcholový verzia Black Edition v krátkej verzii začína na 45 140 librách a dlhý rázvor dostanú záujemci za 49 450 libier. Všetky ceny sú uvedené bez dane.

 

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button