Automobily

S drsným menom aj telom, no s ochabnutým svalstvom

Nissan Note Aura Nismo

Nový ostrý Nissan s označením Nismo je na scéne. Ak by sme však čakali divocha po vzore GT-R či 370Z, budeme trošku sklamaní. Posledná novinka z rodiny Nismo je model Note Aura. Dostal výrazný bodykit a z tak trošku zakríknutého automobilu sa stal mestský štýlový športovec. Inšpiráciu dizajnéri Nissanu čerpali v pretekárskom špeciále Formule E.

Dizajn špičkový, pohon sklamaním…

Srdcom športového modelu Nissan Note Aura Nismo je len obyčajný nevýrazný e-Power hybridný systém. Ten využíva 1,2 litrový trojvalec ako generátor elektrickej energie a dvojicu elektromotorov, ktoré poháňajú kolesá..

Azda najvýraznejším farebným prevedením, ktoré má zaujať mestských “pretekárov” je bielo-červeno-čierne sfarbenie karosérie. Do trikolóry sú odeté rôzne časti. Spod základnej bielej karosérie plávajú na povrch čierne panely na prednom a zadnom nárazníku. Do červenej sa odeli spojlery či spätné zrkadlá. Nechýba čierny športový pás cez kapotu, ktorý automobilu aspoň opticky dodá minimálne o 20 koní navyše. Bielemu laku decentne kontrastujú 17-palcové kolesá odeté do čiernych odtieňov.

Farebnú trikolóru, respektíve jej časti, nájdeme aj v interiéri nového Nissanu Note Aura Nismo. Červeno-čierna kombinácia pokryla volant a športové sedadlá. Tie okrem toho dostali aj kontrastné červeno-šedé prešívanie. Okrem farebných variácií prináša interiér aj technologickú vyspelosť modelovej rodiny Note. Prevratné zmeny sa však v športovej verzii Nismo neodohrali.

Nissan Note Aura Nismo dostal k dvojici jazdných režimov Normal a Eco aj jeden športový s označením Nismo. Tretí menovaný má zabezpečiť čo najlepšiu odozvu na plynovom pedále a tým pádom aj lepšiu akceleráciu. S bodykitom, ktorý zvyšuje prítlak vozidla ako aj jeho aerodynamiku, by tak mohol Note Aura Nismo atakovať aj vyššie maximálne rýchlosti ako jeho obyčajní súrodenci. Novinka pre lepšie výkony dostala aj vylepšené nastavenie podvozku. Šofér si vďaka nemu užije o niečo športovejšiu jazdu.

Pod kapotou mestského športovca sa nachádza, počkajte si, veľké sklamanie. Nie sme si istí, či je to kvôli nátlaku na znižovanie emisií, alebo z akej inej pohnútky, no srdcom športového modelu Nissan Note Aura Nismo je len obyčajný nevýrazný e-Power systém. Ten využíva 1,2 litrový trojvalec ako generátor elektrickej energie a dvojicu elektromotorov, ktoré poháňajú kolesá. Výkon sústavy je tak iba smiešnych 134 koní s krútiacim momentom 300 Nm. Na športový stroj s označením Nismo je to žalostne málo…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button