Automobily

Rodinný minivan Kia Carnival dostáva odvážny nový dizajn

Kia Carnival

Hoci sa v Tokiu koná veľká automobilová Japan Mobility Show, spoločnosti Kia to nebráni v tom, aby tento týždeň odhalila dva dôležité modely. Pár dní po predstavení faceliftu elegantného modelu Kia K5 má svoj oficiálny debut aj rodinný minuvan Carneval. Tento automobil sa veľa rokov dozadu predával aj na našom trhu, no tak rýchlo ako sem prišiel, tak rýchlo ho aj opustil. Nevymizol však z ciest úplne a na niektorých trhoch je stále horúcim sortimentom. Kia prináša tento rok obrázky z jeho dizajnovej obrody, ktorá prináša svieže krivky a konkurencieschopný dizajn. Predné a zadné svetlá minivanu boli úplne prepracované a majú podobné rozloženie pripomínajúce písmeno „T“.

Vyzerá to, že aktualizovaná predná mriežka bude mať rôzne vzory v závislosti od úrovne výbavy. Keď už o tom hovoríme, táto juhokórejská verzia rodinného auta predstavuje aj nový stupeň výbavy  „Gravity“ s tmavými kovovými akcentmi. Rovnako ako pri sedane strednej triedy K5, ktorý sme už spomínali, má predný nárazník po zbavení sa samostatných hmlových svetiel čistejší dizajn. Vzadu posunula Kia drážku pre poznávaciu značku nižšie na dverách batožinového priestoru.

Kia zapracovala na technologickej výbave v interiéri…

Carnival dostane hybridnú hnaciu sústavu s preplňovaným 1,6-litrovým benzínovým motorom a elektromotorom.

Zadná časť inovovaného modelu Kia Carneval je teraz hladšia, pretože tu už nenájdeme rukoväť na otváranie dverí batožinového priestoru. Ďalšou zmenou, ktorú si môžeme všimnúť, je umiestnenie znaku Kia, ktorý už nepretína zadnú svetelnú lištu. Bol posunutý o niečo nižšie podobne ako pri sedane K5. Spodné svetlá namontované do zadného nárazníka sa zdajú byť užšie ako predtým, zatiaľ čo kovové lemovanie nárazníka presahuje viac ako na predfaceliftovom modeli.

Obrázky interiéru ešte neboli odhalené, ale správy z Kórey uvádzajú, že dostane zakrivené obrazovky a technológiu rozpoznávania odtlačkov prstov, ktorú sme práve videli na revidovanom modeli Kia K5. Výraznejšia zmena sa očakáva pod kapotou, kde je takmer potvrdené, že Carnival dostane hybridnú hnaciu sústavu s preplňovaným 1,6-litrovým benzínovým motorom a elektromotorom pre elektrifikovanú jazdu zdedené zo Sorenta. Výkon síce zatiaľ nie je známy, ale môžeme predpokladať, že sa podľa vzoru súrodeneckých SUV modelov bude hýbať niekde pri hranici 227 koní s hodnotou krútiaceho momentu pri hranici 350 Nm.

K úplnému odhaleniu by malo dôjsť v najbližších týždňoch. V Spojených štátoch už model Kia Carnival vstúpil do modelového roku 2024, takže táto predstavená revízia či faceliftová úprava v polovici predajného cyklu bude pravdepodobne ponúkaná s modelom určeným pre modelový rok 2025.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button