Info

POZOR! Saharský piesok nám v stredu zašpiní autá

Saharský piesok

Do Európy miery opäť raz piesok zo Sahary. Dnes nám bude padať špinavý dážď, ktorý nám neskôr vytiahne niekoľko eur z peňaženky na čistenie našich štvorkolesových miláčikov. Podľa stránky imeteo.sk sa máme pripraviť na studený front, ktorý prinesie zrážky, ako aj saharský piesok. Suchá dni sa tak končia. Streda bude daždivá a žiaľ, aj špinavá…

Zdroj: imeteo.sk

Piesok z auta očistite na autoumyvárke…

Na Slovensku by sa mal saharský piesok dostať práve v stredu spolu s výdatným dažďom.

Tlaková výš, sa na začiatku týždňa rozšírila z Európy nad východnú Afriku. Naopak nad Marokom sa prehĺbila tlaková níž, ktorá vytvorí výrazný tlakový gradient nad centrálnou časťou Afriky, informuje stránka imeteo.sk. Piesočná búrka, ktorá sa rozpútala nad územím Alžírska, vychrlila tony piesku do vysokých vrstiev atmosféry. Následne ich nad Európu prinesie silné južné prúdenie. Na Slovensku by sa mali dostať práve v stredu spolu s výdatným dažďom.

Zdroj: imeteo.sk

Podľa imeteo.sk zažnú stredajšie ranné kvapky dažďa na seba viazať saharský piesok, ktorý začne dopadať na zem a teda aj na naše automobily. Motoristi tak musia počítať, že si ráno môžu svoje automobily nájsť komplet znečistené saharským pieskom. Ak ho budú chcieť odstrániť, je lepšie zájsť na ručnú autoumyvárku, kde ho silným tlakom prúdu vody odstránia tak, aby čo najmenej poškodil lak auta. V žiadnom prípade piesok neodstraňujte šúchaním suchou, ale aj vlhkou handrou. Predídete tak poškriabaniu laku jemnými čiastočkami saharského piesku.

Titulná fotografia zdroj: imeteo.sk, pixabay

Takto to vyzeralo v Luzerne v Švajčiarsku, kde sa saharský piesok objavil už v utorok 15.3.2022

Zdroj: YouTube Channel Switzerland is Life

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button