Automobily

Porsche pre puristov! S manuálom a atmosférou

Porsche 911 GT3 Touring

Nemecká automobilka po prvýkrát 911-ku GT3 s označením Touring svetu ponúkla v roku 2017. Jej stvoritelia si ani nemysleli, ako si ju noví majitelia obľúbia. A práve preto prichádza aj dnes, ako paket pre aktuálny model aktuálnej generácie Porsche 911 GT3. Je určená pre puristov, ktorí milujú výkon a atmosférický agregát 911 GT3 avšak chcú si ho užiť aj mimo okruhu. Touring je pre nich ako stvorený.

Paket bez príplatku? To snáď nie je možné…

Srdcom nemeckého dravca Porsche 911 GT3 Touring je štvorlitrový atmosférický šesťvalec typu boxer s výkonom 357 kW.

Čo ponúka posledný model Porsche 911 GT3 Touring? Samozrejme nechýba zadné výsuvné krídlo. Jeho dizajn nadväzuje na model 911 GT3. Zadná časť dostala aj nové lištovanie hliníkom okolo okna či nový nápis Touring na “zadku”. Ostatné úpravy nadväzujú na jeho predchodcu z roku 2017.

Pri modeli Porsche 911 GT3 Touring nájdeme v podstate kompletnú príplatkovú výbavu štandardného Porsche 911 GT3. Pre náročnejších zákazníkov, ktorým nie je vonkajšie prevedenie ukradnuté, bude k dispozícii široká paleta lakov karosérie. Nádych moderna prinášajú inak puristickému automobilu dynamické LED svetlomety, keramické brzdy či rôzne asistenčné prvky. Interiér automobilu vychádza z klasických športiakov nemeckej značky no je preplnený najmodernejšou technikou. Nechýba jemná čierna koža či obloženie z tmavého brúseného hliníku.

Srdcom nemeckého dravca Porsche 911 GT3 Touring je štvorlitrový atmosférický šesťvalec typu boxer s výkonom 357 kW. Milovníci ručného radenia ocenia spojenie motora so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Komu sa však nechce radiť ručne, za príplatok bude k dispozícii aj sedemstupňová automatická dvojspojka PDK.

Zaujímavosťou paketu s označením Touring je, že sa k modelu 911 GT3 dá objednať celkom bez príplatku. Je to zaujímavá a z marketingového hľadiska veľmi pôsobivá ponuka. Na našom trhu začína základný model Porsche 911 GT3 s cenovkou 174 375 eur.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button