Automobily

Opel Frontera (2024): Prvé podrobnosti o nástupcovi modelu Crossland

Opel Frontera

Názov terénneho vozidla z 90. rokov sa opäť dostane na cesty. Odteraz sa bude používať na crossoveroch s elektrickým pohonom alebo 48-voltovými hybridnými motormi. O crossoveri s menom Frontera, a podľa výrobcu len neoficiálnom nástupcovi Crosslandu, sú k dispozícii prvé oficiálne detaily, no na celý balík informácií si budeme musieť ešte počkať.

Opel stavil na tradíciu mena…

Podľa výrobcu sa v interiéri „spája šikovný dizajn s osvedčenou vhodnosťou na každodenné použitie“.

Po vizuálnej stránke má nový Opel Frontera so svojím crossoverovým predchodcom, alebo jeho menovcom, len málo spoločného. Namiesto toho ide o niečo robustnejšiu a jednoduchšiu interpretáciu súčasného dizajnového jazyka výrobcu. Na prvých obrázkoch je vidieť vzpriamený predok a priestrannú kabínu.

Čierny Vizor integruje ECO LED svetlomety s automatickými diaľkovými svetlami a bleskovým logom Opel. Prvok vizuálne dopĺňa aj lichobežníkový otvor chladiča v spodnej tretine prednej časti. Podbehy kolies a prahy sú tiež pri tomto modeli dosť výrazné.

Podľa výrobcu sa v interiéri „spája šikovný dizajn s osvedčenou vhodnosťou na každodenné použitie“. Na palube nájdete známy kokpit Pure Panel s dvoma 10-palcovými displejmi a multimediálnym infotainmentom, ako aj novo navrhnutým volantom. Ak uprednostňujete používanie vlastného mobilného zariadenia, môžete prvýkrát získať aj takzvaný “dock” pre smartfóny.

V štandarde však dostanete len jeden z dvojice displejov a za druhý 10-palcový displej si v skutočnosti musíte priplatiť. Mobilné zariadenia je možné nabíjať cez nabíjaciu kolísku bezdrôtového nabíjania alebo štyri USB porty.

Špeciálne prevedenie v strede sedadla vodiča a spolujazdca znižuje tlak na kostrč. Patentovaná funkcia Intelli-Seat má zabezpečiť uvoľnený komfort jazdy aj pri dlhých túrach po diaľnici. Väčšie zariadenia, ako napríklad tablety, možno uložiť do stredovej konzoly. Pružný pásik ich drží na mieste.

Dodatočné otvorené úložné možnosti s gumeným povrchom umožňujú pohodové uloženie každodenných predmetov. Cestujúci v druhom rade môžu využívať vrecká na smartfóny integrované do operadiel sedadiel vodiča a spolujazdca.

Pri zdvihnutých zadných sedadlách je v kufri priestor pre viac ako 460 litrov batožiny. Po sklopení sedadiel (pomer 60:40 je k dispozícii len ako voliteľná výbava) sa objem zväčší až na 1 600 litrov. Dvojité dni podlahy je zahrnuté v štandardnej výbave. Na želanie je možné si doobjednať strešné lyžiny s nosnosťou 200 kg. V tomto prvom informačnom balíku, ktorý sme dostali o modeli Frontera, však nie je žiadna zmienka o ťažnom zariadení.

Pokiaľ ide o pohony, môžete si vybrať medzi plne elektrickou verziou a motormi so 48-voltovou hybridnou technológiou. Oficiálne však zatiaľ údaje o pohonoch nie sú známe, no na zodpovedanie všetkých možných otázok by mal stačiť pohľad na elektrický sesterský model Citroën e-C3 a napríklad aj Opel Corsa so 48V pohonmi. To znamená, že elektromobil by mohol mať výkon 113 koní a dojazd okolo 320 km, a neelektrifokované dva benzínové motory by mohli mať výkony 101 alebo 136 koní.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button