Automobily

Nový koncept Toyota C-HR Prologue vyzerá zaujímavo a pomaly mieri do výroby

Toyota C-HR Prologue

Ďalší futuristický koncept Toyoty, ktorý však od sériovej výroby nemá až tak ďaleko. S novými konceptami sa v Toyote roztrhlo vrece. Japonská značka sa snaží zaujať novými futuristickými dizajnami, z ktorých však do výroby prejde s prehľadom až 95 percent. Novinka v podaní zatiaľ konceptu Toyota C-HR Prologue je opäť ďalším z rodiny automobilov budúcnosti, ktoré poskytnú kompaktnosť, praktickosť a plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo.

Toyota prináša novinky ako na bežiacom páse…

Prednedávnom sme si predstavili elektrické kompaktné SUV Toyota bZ Compact SUV Concept a s novinkou Toyota C-HR Prologue má dizajnovo veľa spoločného.

Nový koncept je opäť kompaktné SUV, alebo crossover, ktorý je primárne určený na mestskú jazdu. Toyota C-HR Prologue je dizajnovou hračkou, ktorá však vďaka svojim tvarom zapadá do budúcej rodiny nových modelov Toyota. Prednedávnom sme si predstavili elektrické kompaktné SUV Toyota bZ Compact SUV Concept a s novinkou Toyota C-HR Prologue má dizajnovo veľa spoločného. Aj pri tomto modeli tak môžeme opäť vidieť, akým smerom sa Toyota v budúcnosti uberá.

Ku technickým detailom sme sa ešte nedostali. Avšak už teraz môžeme povedať, že ak sa koncept Toyota C-HR Prologue dostane do výroby, ponúkne kamerami nahradené spätné zrkadlá, výsuvné kľučky dverí, dlhší rázvor a tým pádom aj bohatší priestor vo vnútri vozidla. Podľa tlačovej správy dostane Toyota C-HR Prologue okrem klasického hybridného ústrojenstva aj plug-in hybridný pohon. Batérie by sa dokonca mali vyrábať niekde v Európe. Uvidíme, kedy sa dostanú prvé modely na cesty. Za úlohu majú naplno atakovať európsku konkurenciu a osloviť tak kvalitou spracovania ako aj zaujímavou cenovkou. Uvidíme, do akej miery sa táto vízia v Európe podarí naplniť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button