AutomobilyInfo

Nový Hyundai na Slovensku! Poznáme jeho ceny

Hyundai Bayon

O novom šikovnom crossoveri do mesta s menom Hyundai Bayon sme už informovali. Dnes je však ten deň, kedy štartuje jeho predaj na slovenskom trhu. Úplne nový model sa postaví po boku väčších súrodencov Kona či Tuscon a budúcim majiteľom ponúkne vyššie sedenie, kompaktné rozmery, priestranný interiér, ako aj ekonomickú jazdu. Privítajme spoločne nového zástupcu segmentu malých SUV, crossover Hyundai Bayon.

Kompaktné rozmery – veľký priestor…

Po sklopení sedadiel sa objem kufra zväčší až na 1205 litrov.

Interiér šikovného mestského crossoveru Hyundai Bayon je aj napriek jeho kompaktným rozmerom priestranný. Batožinový priestor, bez sklopenia zadných sedadiel, ponúkne objem až 411 litrov (334 litrov pri 48 V mild-hybride). Po sklopení sedadiel sa objem kufra zväčší až na 1205 litrov. V jeho výbave nechýbajú ani moderné prvky konektivity, ako aj prvotriedne bezpečnostné systémy.

Nový crossover Hyundai Bayon prichádza hneď s trojicou motorizácií. Základným benzínovým agregátom je 1,2 litrový štvorvalec s výkonom 84 koní. Spojený je s päťstupňovým manuálom. Druhým benzínovým motorom je jednolitrový turbodúchadlom prepĺňaný motor 1,0 T-GDi s výkonom 100 koní. Spojený je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok je ho možné vybaviť aj sedemstupňovou automatickou prevodovkou DCT. Vrchol ponuky predstavuje mild-hybridný motor 1,0 T-GDi 48 V s výkonom 120 koní. V najvyššej výbave je spojený buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo za príplatok aj so sedemstupňovým automatom DCT. Spotreba mestského crossoveru sa pohybuje v rozmedzí od 5,2 l / 100km až po 5,7 l / 100 km v závislosti od motorizácie.

Cena základného modelu Hyundai Bayon štartuje na 14 490 eurách s 1,2 litrovým atmosférickým štvorvalcom. Jednolitrový turbobenzín štartuje na cene 15 190 eur. Vrcholová ponuka s mild-hybridom bude k dispozícii za 20 890 eur. Samozrejme mestský crossover Hyundai Bayon ponúkne aj množstvo príplatkovej výbavy, ktorá posúva tento model bližšie k vyšším triedam. Novému modelu na našom trhu prajeme čo najlepšie predaje a už teraz sa tešíme na prvú testovaciu jazdu za volantom štýlového crossoveru Hyundai Bayon.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button