Automobily

Nový Hyundai Bayon je tu! Štýlové SUV s prvotriednou praktickosťou

Hyundai Bayon

Hyundai Motor odhalil nový Bayon s odvážnym a robustným dizajnom. V materiáloch môžeme nájsť rozsiahly zoznam inteligentnej konektivity a bezpečnostných prvkov, vďaka ktorým vyniká v segmente B-SUV. Dostal tiež zdokonalený interiér a pôsobivé technické vylepšenia.

Hyundai Bayon s robustným vzhľadom…

K dispozícii je celkovo deväť farieb exteriéru vrátane štyroch nových.

Nový Bayon sa môže pochváliť ostrým a výrazným dizajnom v karosérii typu crossover SUV navrhnutého špeciálne pre Európu. Predná lišta LED DRL (Daytime Running Lights) bola integrovaná na vytvorenie svetelného podpisu Seamless Horizon. Tvar a vzor predného nárazníka, ako aj maska ​​chladiča boli vylepšené, aby vytvorili odvážnejší a drsnejší vzhľad.

Zadná časť má tiež prepracovaný nárazník, pričom pribudli novo navrhnuté 16- a 17-palcové kolesá. Bayon bol verejnosťou chválený za štýlový či dosliva coolový dizajn, ktorý ho vyzdvihuje z davu, dosiahnutý pútavými proporciami a výraznými grafickými prvkami. Vpredu sa v spodnej časti otvára novonavrhnutá mriežka chladiča. Smerom dozadu šípovité svetlá podčiarkujú dynamiku a vytvárajú široký postoj auta. Celkovo hranaté línie, trojuholníkové tvary a horizontálne línie v karosérii vozidla zdôrazňujú jeho šírku a dodávajú Bayonu silný, moderný vzhľad.

K dispozícii je celkovo deväť farieb exteriéru vrátane štyroch nových farieb: Lumen Grey Pearl, Meta Blue Pearl, Lucid Lime Metallic a Vibrant Blue Pearl. Voliteľná dvojfarebná kombinácia laku karosérie a strechy vo farbe Phantom Black je k dispozícii aj s niekoľkými farbami exteriéru.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pokročilá konektivita a technológia…

V súlade s prístupom Hyundai zameraným na zákazníka ponúka nový Bayon pokročilé technológie konektivity. Jeho najmodernejší digitálny kokpit a špičkové funkcie infotainmentu boli ešte viac vylepšené vďaka zavedeniu aktualizácií máp Over-the-Air (OTA).

Zákazníci teraz ťažia zo 4,2-palcového LCD displeja pod volanrom a 10,25-palcovej obrazovky s audiovizuálnou navigáciou (AVN) v štandarde. Nový Bayon naďalej ponúka funkcie, ktoré boli populárne už v predchádzajúcej verzii, ako je voliteľný 10,25-palcový konfigurovateľný digitálny prístrojový štít s voliteľnou grafikou v závislosti od režimu jazdy, Apple CarPlay a Android Auto, bezdrôtová nabíjačka a najnovšia aktualizácia Bluelink.

Dva porty USB-C – jeden vpredu a jeden vzadu – uľahčujú aj súčasné nabíjanie najnovších technologických zariadení. Predný port USB-A tiež umožňuje prenos dát, čo umožňuje cestujúcim pripojiť svoj telefón k informačno-zábavnému systému vozidla. Balík dopĺňa prémiový zvukový systém Bose, ktorý pasažierom sľubuje vysokokvalitný zážitok z počúvania vďaka ôsmim reproduktorom – vrátane subwoofera.

Vylepšené vnútorné osvetlenie…

Nový Bayon sa vyznačuje priestranným, dobre osvetleným interiérom so silným zameraním na maximalizáciu pohodlia cestujúcich vpredu a vzadu a veľkým batožinovým priestorom.

Vynovený model nahradil žiarovky technológiou LED pre lepšie osvetlenie v aute a má možnosť viacfarebnej technológie predného ambientného osvetlenia, ktorá umožňuje pasažierom prispôsobiť si farbu vnútorného osvetlenia podľa ich nálady.

Najmodernejšia bezpečnosť…

Nový Bayon, najmenší člen rodiny SUV modelov Hyundai, sa odlišuje od svojich konkurentov množstvom prvkov čiastočne autonómnej jazdy. Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) funguje tak, aby udržal vozidlo v strede svojho jazdného pruhu. Asistent na predchádzanie zrážke vpred (FCA) najprv spustí alarm, potom v prípade potreby použije brzdy, aby zabránil zrážke. Táto funkcia zahŕňa detekciu áut, chodcov a cyklistov, ako aj funkciu Junction Turning, ktorá dokáže zabrzdiť, aby zabránila zrážke s protiidúcim autom pri odbočovaní na križovatke. Ďalšia pokročilá funkcia, inteligentný tempomat založený na navigácii (NSCC), využíva údaje z navigačného systému vozidla na autonómne nastavenie rýchlosti pri jazde po diaľnici alebo rýchlostnej ceste.

Asistent vyhýbania sa zrážke v mŕtvom uhle (BCA) využíva viaceré senzory rozmiestnené okolo auta na sledovanie zákrut a ak je detekované iné vozidlo, na vonkajších spätných zrkadlách sa zobrazí vizuálna výstraha. V prípade potreby pôsobí BCA na brzdový diferenciál, aby sa zabránilo kolízii alebo znížilo poškodenie nárazom. Upozornenie na pozornosť vodiča (DAW) analyzuje vzory jazdy, aby pomohla odhaliť ospalú alebo roztržitú jazdu. Tento systém funguje v tandeme s LVDA (Leading Vehicle Departure Alert), ktorý vodiča upozorní, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať dopredu.

Bayon teraz obsahuje druhú generáciu systému eCall založenú na 4G sieti, ktorá v prípade nehody automaticky upozorní záchranné zložky, ak sa aktivujú airbagy vozidla. Alternatívne môžu cestujúci túto funkciu aktivovať stlačením tlačidla.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button