Automobily

Novinka s cválajúcim žrebcom, Ford Mustang Dark Horse, ponúkne až 850 koní

Ford Mustang Dark Horse Hennessey Performance

Len pred pár dňami uzrel svetlo sveta ďalší z brutálnych modelov Ford Mustang s označením Dark Horse a dnes už prichádza azda jeho najdivokejšia úprava. Nateraz… So správnou úpravou môže zo svojho päťlitrového motora vytlačiť výkon až 850 koní! A aká je tá správna úprava? Hennessey Performance vám ju predstaví v celej svojej kráse.

Mustang ako z iného sveta…

Upravená verzia dostala označenie H850 a my už samozrejme vieme, čo tieto čísla znamenajú.

70-percentný nárast výkonu oproti základnej verzii sa môže zdať až neuveriteľný, no firma Hennessey Performance neuveriteľné robí hmatateľným. Upravila novinku Ford Mustang S650 Dark Horse podľa svojich predstáv a beštia je hneď na svete. Hoci vo svojom základe ponúkne najnovšia generácia výkon svojho päťlitrového osemvalcového motora Ford Coyote 500 koní, pre Hennessey Performance to samozrejme postačujúce nebolo.

Americký úpravca tak vybavil Ford Mustang Dark Horse novými dielmi. Medzi ne patria výkonný kompresor, nový systém sania, modernizované vstrekovanie paliva, ako aj nové palivové čepradlo. Upravená verzia dostala označenie H850 a my už samozrejme vieme, čo tieto čísla znamenajú. Krútiaci moment upraveného Mustangu je 650 Nm. Ten by sme si však vedeli predstaviť aj oveľa väčší.

Okrem upraveného motora prichádza vylepšená verzia modelu Ford Mustang Dark Horse od Hennessey Performance aj s vylepšeným bodykitom, ktorý dodáva automobilu celkovo agresívnejší a športovejší postoj. Medzi upravené diely body kitu patria predný splitter, bočné prahy, zadný spojler, všetky samozrejme z karbónu. Brutálnosť celého projektu dokonale dokresľujú nádherné hliníkové kolesá. Ruku na srdce, nám sa však viac páčia tie, s ktorými prišiel nový Mustang prednedávnom na svetlo sveta. V interiéri nebudú chýbať vyšívané nápisy na sedadlách, ktoré hrdo prezentujú značku Hennessey Performance.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button