Automobily

Nová Toyota Land Cruiser pre Európu s naftou! Vyzerá perfektne

Toyota Land Cruiser

Nová Toyota Land Cruiser 250 pristála v Európe, kde bude ponúkaná s iným motorom ako na druhých trhoch. Zatiaľ čo severoamerická a čínska verzia dostane turbom posilnený 2,4-litrový benzínový ahregát s elektromotorom pre kombinovaný výkon sústavy 326 k s krútiacim momentom 630 Nm, verzia dostupná v západnej Európe (a v Austrálii) sa môže pochváliť dieselovým motorom. Až nevídané na t<tp.dobu, no úprimne sa tešíme. 2,8-litrový agregát je naladený na výkon 201 koní s krútiacim momentom 500 Nm. Jeho sila bude prenášaná cez novú osemstupňovú automatickú prevodovku, ako inak, na všetky štyri kolesá

Nový Land Cruiser je ešte príťažlivejší…

V závislosti od regiónu bude Toyota Land Cruiser „250“ dostupná s ďalšími pohonnými jednotkami vrátane hybridu, mild-hybridu a nafty.

Nový Land Cruiser s naftovým pohonom, ktorý si na niektorých trhoch ponechá názov „Prado“, bude schopný ťahať 3 500 kilogramov. „Dízlak“ bude jediným motorom dostupným pri uvedení na trh v západnej Európe, ale Toyota tvrdí, že začiatkom roka 2025 ho bude nasledovať aj 48V mild-hybridný pohon. Prvá várka vyrobených kusov bude obmedzené na približne 3 000 exemplárov. Rovnako ako v prípade amerického variantu sa bude off-road predávať s okrúhlymi a obdĺžnikovými svetlometmi ako vizuálny odkaz na predišlé Land Cruisery.

Toyota by chcela zdôrazniť, že ide o prvý Land Cruiser, ktorý sa môže pochváliť elektrickým posilňovačom riadenia, a tiež o prvý model spoločnosti, ktorý ponúka odpojiteľný predný stabilizátor. Ten je oficiálne známy ako Stabilizátor s odpájacím mechanizmom (SDM) a prichádza s prepínačom namontovaným na prístrojovej doske na okamžitú zmenu stavu stabilizátora. Táto technológia by sa mala vyplatiť za všetkých podmienok tým, že SUV bude mimoriadne výkonné v teréne, bude pohodlnejšie a bude sa s ním ľahšie manévrovať na ceste.

V závislosti od regiónu bude Toyota Land Cruiser „250“ dostupná s ďalšími pohonnými jednotkami vrátane hybridu, mild-hybridu a nafty. Vo východnej a západnej Európe spolu s Blízkym východom bude Toyota ponúkať preplňovaný 2,4-litrový benzínový motor s výkonom 278 k a 430 Nm. Východná Európa a Japonsko navyše získajú aj atmosférický 2,7-litrový benzínový motor s výkonom 161 koní a krútiacim momentom 246 Nm.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button