Automobily

Nová Kia Sportage! S novým logom a odvážnym charakterom

Kia Sportage

Nová generácia obľúbeného rodinne ladeného SUV prichádza. Predstavuje sa ako globálny model. V praxi to znamená, že na európsku modifikáciu si budeme musieť ešte pár mesiacov počkať. Krása nového modelu Kia Sportage je však naozaj citeľná nie len z prepracovaného, extravagantného dizajnu karosérie, ale aj z luxusne ladeného interiéru. Dúfame, že sa do Európy dostane v čo najmenej modifikovanej verzii. Máme sa na čo tešiť…

Aká bude európska verzia?

O obľúbenosti rodinného SUV Kia Sportage svedčí aj počet predaných kusov.

Kia Sportage je nám, Slovákom, o niečo viac bližšia srdcu. Je to hlavne preto, že sa od svojej druhej generácie vyrába u nás, na Slovensku, čo zdvihlo nie len kvalitu tohto modelu, ale aj jeho kredit vo svete. Rodinné SUV je na trhu už od roku 1993. Jeho obľúbenosť je naozaj obrovská o čom svedčí aj počet predaných kusov, ktorý presiahol pred tromi rokmi magickú hranicu 5 miliónov. A čísla naďalej stúpajú. Najnovšia piata generácia vďaka svojmu brutálnemu dizajnu a technologickej náloži môže spôsobiť pozitívny boom. Už sa nevieme dočkať, kedy nasadneme za jej volant aj my.

Piata generácia populárneho rodinného SUV stavila na prevratný dizajn. S predchodkyňami toho veru veľa spoločného nemá. Veľkým krokom vpred je aj nové logo, s ktorým najnovšia Kia Sportage prichádza. Je to síce “len” detail, no v myslení spoločnosti znamená veľký progres. Predná maska je futuristická, extravagantná, jednoducho iná, na akú sme boli pri predchádzajúcich generáciách zvyknutí. Je obdarená dominantnými diódovými svetlami. Tigrí nos narástol a dostal vertikálnu orientáciu. Pripomína skôr majestátneho leva. Bočné časti automobilu dostali nové presklenie, ktoré smerom odpredu dozadu stúpa. Zadná časť automobilu dizajnovo čerpá z nedávno odhaleného súrodeneckého elektrického crossoveru EV6.

S elektrickým crossoverom Kia EV6 má najnovší Sportage spoločného viac, ako len zadné partie. Interiér piatej generácie rodinného SUV Kia Sportage môžeme označiť ako revolučný. Je to aj vďaka viditeľnej inšpirácii načerpanej práve z elektrického crossoveru EV6. Dvojica opticky prepojených zahnutých obrazoviek prístrojového štítu a multimediálneho systému tvorí dominantný prvok prístrojovej dosky a pôsobí naozaj luxusne. Kia sa aj napriek naoko zložitému výzoru infotainmentu nového modelu Sportage snaží vyzdvihnúť jeho jednoduché a intuitívne ovládanie.

Najnovšia piata generácia rodinného SUV Kia Sportage sa odhalila svetu vo svojej globálnej verzii. To znamená, že pre Európu bude v žilinskom závode vyrábaný európsky derivát. Do akej miery sa bude podobať na globálny model a koľko detailov bude zmenených zatiaľ známe nie je. Keď sa však pozeráme na globálny model, v kútiku duše dúfame, že sa veľkých zmien pre naše trhy nedočká a zo žilinského závodu vyštartuje v takej podobe, v akej ho prezentujeme aj vám, našim čitateľom, na oficiálnych fotografiách. Vyzerá jednoducho perfektne.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button