Automobily

Nová Kia K4 je predovšetkým o dizajne

Kia K4

Zabudnite na to, čo viete o predchádzajúcej Kii Forte, pretože prichádza úplne nový model, ktorý – aspoň vizuálne – nemá nič spoločné s jeho predchodcom. Ďalšie informácie o technických údajoch novej Kia K4 ešte neboli zverejnené, to sa však zmení pri oficiálnej premiére 27. marca na autosalóne v New Yorku. Krása môže byť čisto subjektívna vec, ale nemožno poprieť, že nová Kia K4 vyzerá naozaj  zaujímavo. Môžeme tiež (pravdepodobne) súhlasiť s tým, že starý model Forte (alebo Cerato) vyzerá už jednoducho zastaralo a pýtal si poriadnu obmenu.

Kia Forte už potrebovala svoju náhradu…

Radikálnu zmenu predstavuje aj zaujímavo sfarbený interiér, keďže model K4 je posledná Kia vybavená systémom dvoch obrazoviek.

Vonkajší dizajn je podobný menšiemu modelu Kia K3. Zdá sa, že nový model Kia K4 je väčší ako starší Forte, ktorý dnes  nahrádza. A aj keď má elegantnú líniu strechy, stále je to sedan s tradičným vekom kufra. Kľučky na zadné dvere boli integrované do stĺpika, kde je bočné okno výrazne väčšie ako na modeli Forte. Zadné dvere sa tiež zdajú byť dlhšie, ale môže to byť aj optický klam.

Radikálnu zmenu predstavuje aj zaujímavo sfarbený interiér, keďže model K4 je posledná Kia vybavená systémom dvoch obrazoviek. Stále sa tu množstvo “starodávnych” ovládacích prvkov na nastavenie klímy a hlasitosti, ako aj skratky pre navigáciu, médiá a ďalšie bežne používané funkcie. Nad kľučkou dverí na strane vodiča sú tlačidlá vyhrievania a ventilácie predného sedadla a vyhrievaného volantu. Sedadlo spolujazdca má tiež trojstupňové vyhrievanie a ventiláciu sedadla.

Kia K4 má head-up displej, množstvo USB portov, 12-voltovú a 180-wattovú zásuvku a tlačidlo režimu jazdy na volante. Čalúnenie sa volá Slate Green, no kompaktný sedan je ponúkaný aj vo farbách Canyon Brown, Onyx Black a Medium Grey. Ak sa chcete menej spoliehať na dotykový displej, pod displejom je otočný ovládač. Očakáva sa, že Kia K4 sa začne predávať v USA koncom tohto roka po debute na tohtoročnom autosalóne v New Yorku.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button