Automobily

Na trojkolke rýchlosťou cez 200 km/h! Nový Morgan Super 3 to dokáže + VEĽKÁ GALÉRIA

Morgan Super 3

Ak sa nám zdajú atmosférické trojvalce nevýkonné, slabé a pomalé, musíme sa na ne pozrieť z iného uhla a osedlať ich v inom motorovom vozidle a hneď na ne zmeníme pohľad. Hoci sú naozaj slabé pri svojom litrovom objeme v 1,5-tonových autách, v 635 kilogramovej trojkolke od britského výrobcu Morgan, sú s objemom 1,5 litra viac než postačujúce. Nový Super 3 vďaka atmosférickému trojvalcu Ford dokáž uháňať rýchlosťou až 209 km/h a keď si predstavíme, že je veľký zhruba ako Smart ForTwo, bez jedného kolesa a bez strechy, adrenalín v krvi nám okamžite vyskočí a na tele sa nám zjaví husia kože. Najväčšou prednosťou je, že Morgan Super 3 reálne jazdí a dá sa na ostrovoch kúpiť úplne bežne. Dostali ste na tento trojkolesový “namydlený blesk” chuť?

Morgan Super 3 nesie odkaz svojich predkov…

Nový Morgan Super 3 sa na britských ostrovoch bude predávať za cenu 41 995 libier. Zákazníci budú mať však na výber obrovské množstvo príplatkovej výbavy.

Malá britská trojkolka Morgan Super 3 je dlhá len 3581 mm, široká 1840 mm a 1132 mm vysoká s hmotnosťou len 635 kg bez náplní. Z nuly na stovku sa dostane za zhruba sedem sekúnd, vďaka 1,5 litrovému atmosférickému trojvalcu Ford Dragon s výkonom 87 kW a krútiacim momentom 150 Nm. Výkon z motora putuje na zadné koleso vďaka mierne upravenej, päťstupňovej manuálnej prevodovke z japonskej Mazdy MX-5. Základom karosérie je hliníkový modulárny monokok, ktorý zaručí vysokú tuhosť, nízku hmotnosť ako aj kompaktnú stavbu. Karoséria je celkovo elegantná. Tvary pripomínajú britské modely z päťdesiatych rokov. Morgan Super 3 je tak automobilom, ktorý vzdáva hold svojim predkom a do dnešnej doby prináša pútavé tvary a moderné technológie.

S elegantným zovňajškom, ktorý predstavujú dvojica okrúhlych svetlometov, veľký prieduch nasávania vzduchu či obrovské 20-palcové kolesá s historicky vyzerajúcimi pneumatikami Avon s blatníkmi vo farbe laku, korešponduje aj historicky vyzerajúci interiér trojkolky. Nesmieme zabudnúť na bočné úchyty karosérie, na ktoré je možné prichytiť nosič batožiny, batohy, tašky či kufre. Vo vnútri sa zase nachádzajú držiaky na GoPro, telefón, navigáciu či dokonca po prvýkrát aj držiak na nápoje. Z otvorenej kabíny sa na svet usmievajú kožené sedadlá zo sedlovej kože, ktorá dokonale odoláva UV žiareniu ako aj nepriaznivému počasiu. Na prístrojovke nechýbajú napríklad USB konektory či digitálne budíky. Automobilka stavila na prémiové materiály a plasty v interiéri takmer nenájdeme. Maličký displej pod volantom dokonca ponúkne špeciálne navrhnutú  navigáciu, ktorú môžeme zaradiť niekam medzi klasickú navigáciu a mapu.

Nový Morgan Super 3 sa na britských ostrovoch bude predávať za cenu 41 995 libier. Zákazníci budú mať však na výber obrovské množstvo príplatkovej výbavy, ktorá cenu drobnej aristokratickej a zároveň športovej trojkolky značne navýši. Za príplatok budú na výber nové laky karosérie, LED-kové osvetlenie, rôzne nosiče a ďalšie príslušenstvo, ktoré bude robiť Morgan Super 3 ešte praktickejším a pútavejším vozidlom.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button