Automobily

Modernizovaný Hyundai Sonata môžeme len ticho závidieť po viacerých stránkach

Hyundai Sonata

Modernizovaný športový extravagantný a veľmi štýlový model Hyundai Sonata prešiel modernizáciou. Na plnohodnotnú premiéru si ešte chvíľočku počkáme. Dnes sa však môžeme potešiť fotografiami, ktoré obleteli svet. O technike juhokórejská automobilka zatiaľ neinformuje, no môžeme predpokladať, že pod kapotou modernizovaných modelov Sonata nebudú žiadne downsizingové akože úsporné motory, ale poriadna nefalšovaná benzínová nálož, ktorá vyčarí úsmev na tvári každého milovníka vône benzínu.

Hyundai potvrdí motorizáciu neskôr…

Predná maska celkovo len umocňuje športový charakter extravagantného modelu.

Úprava dizajnu modernizovaného modelu Hyindai Sonata pokračuje v štýle Sensuous Sportiness. Po vzore elektrických súrodencov dostal aj modernizovaný športový model prednú horizontálnu LED líniu, ktorá je umiestnená naprieč celou časťou prednej masky. Svetlomety sú elegantne ukryté v hornej časti bočných nádychov nárazníka. Predná maska celkovo len umocňuje športový charakter extravagantného modelu. Redizajnom prešla celá predná kapota, ako aj zadná časť, ktorá tiež dostala výrazný horizontálny LED-diódový pás. N-ková výbava dostala dvojitú koncovku výfuku, ako aj nové 19-palcové disky kolies.

Zmenami, a to dosť výraznými, prešiel aj interiér. Po otvorení dverí hneď zaujme nová 12,3-palcová obrazovka digitálneho prístrojového štítu. Na túto obrazovku plynulo nadväzuje ďalšia, 12,3-palcová obrazovka infotainmentu. Oba veľké displeje sú umiestnené pod jedným zahnutým kusom skla, vytvárajúceho panel natočený smerom na vodiča, aby výhľad na displeje bol čo najprirodzenejší. Nechýbajú však ani klasické mechanické tlačidlá, ktoré ešte viac uľahčia ovládanie z pozície šoféra. Na stredovom panely absentuje klasický volič automatickej prevodovky. Nahradil ho ovládač s technológiou “shift-by-wire” umiestnený na stĺpiku riadenia.

O motorizácii modernizovaného modelu Hyundai Sonata juhokórejská automobilka zatiaľ neinformovala. Ak však vychádzame tak z našich predpokladov, ako aj z predpokladov kolegov novinárov zo zámoria, pod kapotou športového modelu by sa mohol ukrývať štandardný 2,5 litrový štvorvalec s turbom, ktorého výkon by mohol dosahovať takmer 300 koní s krútiacim momentom presahujúcim 400 Nm. Druhým agregátom, tým základným, by mohol byť 1,6 litrový, oturbený štvorvalec. Na oficiálne informácie oh automobilky Hyundai si však ešte budeme musieť počkať. Sme zvedaví, či sa pod kapotou objavia tieto motory, alebo či juhokórejský gigant prekvapí niečím novým.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button